Respawn.pl

ESL i FACEIT łączą siły oraz zmieniają właściciela! Nadchodzą duże zmiany wokół CS:GO?

Autor: Filip Woszczek

ESL oraz FACEIT, czyli dwie z najbardziej rozpoznawalnych marek kręcących się wokół CS:GO zmieniają właściciela. Nowym nabywcą tych gigantów stanie sie Savvy Gaming Group, za którym stoi rządowy Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej. Łączna kwota transakcji przekracza miliard dolarów.

Organizację Electronic Sports League znamy oczywiście z organizacji najbardziej prestiżowych turniejów w CS:GO, czyli Majorów. FACEIT to również jeden z organizatorów dużych turniejów, ale przede wszystkim platforma do rozgrywek na wysokim poziomie. Zarówno jedną jak i drugą nazwę łączy fakt, że w swojej historii posiadają niezliczoną ilość zorganizowanych wydarzeń dla różnych gier, w których profesjonalni zawodnicy rywalizują na najwyższym poziomie.

10 lat temu rozpoczęliśmy projekt z ambicją stworzenia otwartej, dostępnej platformy do gier rywalizacyjnych. Chcemy podziękować wszystkim graczom i partnerom, którzy byli częścią tej niesamowitej podróży. To dopiero początek, przed nami jeszcze długa droga.

 

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się z wami wszystkimi, że dzisiaj łączymy się z @ESL tworząc Grupę ESL FACEIT.

 

Razem z naszymi połączonymi zasobami będziemy ulepszać nasze istniejące produkty i rozwijać innowacyjne inicjatywy dla graczy, drużyn i fanów. – czytamy na profilu FACEIT.

Według Sports Business Journal, Savvy Gaming Group wykupiło organizację ESL oraz FACEIT za łączną kwotę 1,5 miliarda dolarów. Za nowym nabywcą tych gigantów stoi Brian Ward, w przeszłości będący starszym wiceprezesem Activision.

Ale o co tu właściwie chodzi? Nowa firma planuje złączyć ze sobą obie te nazwy, by utworzyć ESL FACEIT Group. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, połączenie sił ma pomóc w rozwoju istniejących produktów i wprowadzić innowację dla graczy, drużyn i fanów. Na stronie eslfaceit można przeczytać co nieco na temat założeń i wskazówek tej organizacji, zawartych w trzech punktach:

  • Pokazanie graczom ich „ścieżki do sceny pro” i postępów, jakie robią, a co za tym idzie – odkrywanie wschodzących gwiazd.
  • Wspieranie większej ilości graczy w większej liczbie regionów. Pomoc w rozwoju od podstaw i lokalnym scenom zająć ich miejsce w globalnej społeczności.
  • Dalszy rozwój narzędzi i technologii, aby zapewnić wszystkim dostęp do płynnych i uczciwych środowisk rywalizacji.

Dalej możemy dowiedzieć się o tym, że już teraz prowadzone są ciężkie prace nad inicjatywami, o których możecie przeczytać w tym miejscu.