Respawn.pl

ESL Pro League Season 4 w Brazylii

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zbliża się czwarty sezon ESL Pro League. Po wielkim sukcesie poprzedniej edycji która odbyła się w Londynie, turniej przenosi się do Brazylii. Czternaście drużyn zawalczy o udział w wielkim finale i tytuł mistrza.

Finały ESL Pro League Season 4 zaszczycą swoją obecnością brazylijską publikę. Po raz pierwszy w tej części świata odbędzie się tak znaczący turniej. Wydarzenie odbędzie się w Sao paolo w dniach 28-30 października. Areną na której zawodnicy powalczą o tytuł oraz nagrodę pieniężną, będzie Ginásio do Ibirapuera, arena przygotowana na to aby pomieścić 10.000 widzów. Pula nagród którą przewidzieli organizatorzy to 750.000 dolarów. W tej edycji turnieju powiększono ilość drużyn które powalczą o nagrodę główną i tytuł mistrza czwartego sezonu. Z Europy jak i Ameryki Północnej, do walki stanie po 14 drużyn w tym jedna z tzw. “dziką kartą”. W studiu ESL w Sao Paolo będzie rozgrywana faza grupowa finałowego etapu, za to play-offy w arenie Ginásio do Ibirapuera.

Poprzednia edycja odniosła wielki sukces, bez wątpienia był to największy turniej w Wielkiej Brytanii. Oglądalność materiałów online względem poprzedniego roku wzrosła na świecie o 40% tym samym osiągając ponad 13.000.000 sesji online.

proleaguewinnerslumi

http://pro.eslgaming.com/csgo/proleague/

Zawodnicy SK-Gaming (ex-Luminosity Gaming) którzy podczas trzeciej edycji zwyciężyli w Londynie podczas finałów ESL Pro League, mogą powtórzyć swój sukces, przed własną publicznością. To pierwszy turniej nad którym będzie czuwać WESA(World Esports Association). Już niedługo mają pojawić się kolejne informacje dotyczące tego wydarzenia.