Respawn.pl

Strona główna » ESL Pro League jednak nie dla Illuminar! Polacy ulegli w decydującym meczu

ESL Pro League jednak nie dla Illuminar! Polacy ulegli w decydującym meczu

Autor: Maks Bartosik

Illuminar Gaming w poniedziałkowy wieczór mierzyło się z For The Win w ramach ostatniej kolejki ESL Pro League S16 Conference. Niestety, po wyrównanym spotkaniu to portugalska formacja cieszyła się z awansu do szesnastego sezonu csowej ligi mistrzów.

Spotkanie rozgrywane było w formacie Best Of Three. FTW wybrało Nuke’a, a Illuminar zdecydowało się na zagranie Overpassa. Decydującą mapą miało być Vertigo.

Ofensywa do poprawy

Nuke’a lepiej rozpoczęli Portugalczycy grający po stronie terrorystów, którzy wygrali pistoletówkę i kolejne dwie rundy, wychodząc na prowadzenie 3:0. Pierwszy full wyszedł IHG perfekcyjnie i Polacy od razu zaczęli odrabiać straty. Po chwili to właśnie formacja znad Wisły była na prowadzeniu 4:3. Wtedy jednak ataki FTW stały się zbyt trudne do odparcia i portugalska formacja prowadziła już 8:4. W końcówce pierwszej części spotkania Polacy zmniejszyli stratę do rywala do zaledwie jednego punktu.

Po zmianie stron byliśmy świadkami prawdziwej dominacji ze strony DDiasa i spółki. Portugalska formacja po stronie CT była nie do zatrzymania i szybko zakończyła swoją mapę wynikiem 16:9.

Perfekcyjny Overpass

Swoją mapę polski skład rozpoczynał po stronie terrorystów i od samego początku pokazywał, dlaczego to właśnie Overpass był ich wyborem. Ekipa morelza rozpoczęła od prowadzenia 5:0, które jednak Portugalczycy szybko zniwelwowali do jednego punktu. Polacy nie pozwolili jednak rywalom na wyrównanie i po chwili odskoczyli na cztery oczka. FTW po stronie CT było w stanie wygrać jeszcze tylko jedną rundę i do zmiany stron Illuminar przystępowało z prowadzeniem 10:5.

Po przejściu do defensywy Polacy byli nie do zatrzymania i nie pozwolili rywalom na wygranie choćby jednej rundy, błyskawicznie zamykając mapę wynikiem 16:5.

Vertigo na pożegnanie

Vertigo dla Polaków rozpoczęło się fatalnie. mynio i spółka grając po stronie broniącej przegrywali nawet 0:5.  Szybko jednak się otrząsnęli i wyszli na prowadzenie 7:6, którego jednak nie udało im się utrzymać i to FTW wygrało pierwszą połowę.

W drugą część decydującej mapy ponownie lepiej weszli Portugalczycy, którzy po czterech rundach prowadzili już 12:7. Illuminar jednak nie złożyło broni i po kilku rundach zbliżyli się do rywali na zaledwie jedne oczko. Przy wyniku 12:13 atak polskiego składu posypał się całkowicie i kolejne trzy rundy wpadły na konto For The Win, które mogło cieszyć się z ostatecznego sukcesu.

For The Win dzięki tej wygranej zapewniło sobie awans do 16 sezonu ESL Pro League. Z kolei Illuminar za zajęcie 7-8 miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 4500 dolarów.