Respawn.pl

ESL Pro League: kRaSnaL w drabince ostatniej szansy, siuhy w finale dolnej

Autor: Krzysztof Sarna

Rywalizacja w grupie B osiemnastej odsłony CS-owej Ligi Mistrzów trwa w najlepsze. Piątek okazał się przeciętny dla przedstawicieli biało-czerwonego sztandaru. Powody do zadowolenia ma Kamil “siuhy” Szkaradek, który dzięki wygranej z Heroic zameldował się w finale dolnej drabinki. Inaczej jest w przypadku Szymona “kRaSnaLa” Mrozka, który wraz ze swoimi kolegami przegrali z MIBR i znaleźli się w drabince ostatniej szansy. 

siuhy o krok od play-offów, kRaSnaL musi jeszcze powalczyć 

Heroic w trwającej, osiemnastej odsłonie ESL Pro League spisuje się poniżej oczekiwań. Dla drużyny z Danii, która zajmuje aktualnie drugie miejsce w światowym rankingu HLTV jest to druga porażka. Wcześniej formacja ze Skandynawii przegrała z BIG, a turniej rozpoczęła od wygranej ze 105. Rooster. “Myszy” bez żadnych złudzeń udowodniły swoją wyższość w starciu z podopiecznymi Richarda “Xizta” Landströma. Organizacja z Niemiec wygrała Mirage’a wynikiem 16:8, a następnie Nuke’a do dziesięciu. Tym samym siuhy i spółka znaleźli się w finale dolnej drabinki, podczas gdy Heroic spadło do drabinki ostatniej szansy. 

CZYTAJ TAKŻE: Jak zwiększyć FPS w CS2? Najlepsze ustawienia!

Po pełnej serii kRaSnaL i jego kompani z Monte musieli uznać wyższość MIBR. Organizacja z Ukrainy świetnie weszła w mecz, triumfując do sześciu. Pierwsze problemy pojawiły się na wybranym przez siebie Anubisie, gdzie gracze z Kraju Kawy uciekli wynikiem, a później było ich trudno dogonić. Nieco lepiej wygląda sytuacja czternastej ekipy świata na Mirage’u, gdzie ta wygrywała 9:7, ale później pogrążyła się w olbrzymim przestoju, przegrywając finalnie do jedenastu. Made in Brazil zagra z MOUZ w finale dolnej drabinki, podczas gdy Monte powalczy w drabince ostatniej szansy, zaczynając od meczu z Heroic.

Piątkowe wyniki grupy B osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Monte 1:2 MIBR – Vertigo 16:6, Anubis 12:16, Mirage 11:16

Heroic 0:2 MOUZ – Mirage 8:16, Nuke 10:16