Respawn.pl

ESL Pro League miało problem; Wszystko przez premierę Counter-Strike 2

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Premiera Counter-Strike 2 ucieszyła graczy najpopularniejszego FPS’a na świecie. To jednak z poważnym problemem spotkało się ESL Pro League, które w tym czasie było rozgrywane. 

Mecz w ESL Pro League przerwany. Wszystko przez Counter-Strike 2

Trwa osiemnasty sezon ESL Pro League, które wczoraj miało małe problemy. Wczorajsza premiera Counter-Strike 2 namieszała na esportowej scenie, bowiem Valve wyłączyło dostęp do gry i serwery. To spowodowało, że niektóre mecze zostały przerwane i doczekały się sporych opóźnień.

Wczoraj w godzinach wieczornych rozgrywane było ostatnie spotkanie w drugiej rundzie fazy pucharowej ESL Pro League 18 pomiędzy Monte a Complexity. Po pierwszej mapie wygranej przez Monte nastąpiła premiera Counter-Strike 2. To jednak nieco wcześniej Valve odłączyło dostęp do CS:GO, co spowodowało dosyć spore problemy i ponad godzinne opóźnienia. Na szczęście mecz udało się wznowić, a Szymon “kRaSnaL” Mrozek i spółka wyeliminowali amerykańską formację z rozgrywek.

ESL Pro League rozgrywane nadal na CS:GO

ESL ogłosiło później, że trwające rozgrywki zostaną dokończone na CS:GO i nie będzie przesiadki na Counter-Strike 2. Jest to oczywiście bardzo słuszna decyzja, bowiem większość profesjonalnych zespołów nadal nie miało możliwości w pełni przystosować się do nowej wersji gry.