Respawn.pl

2 miliony dolarów w przyszłorocznej puli nagród ESL Pro League

Autor: Sergiusz Lelakowski

ESL i WESA ogłaszają dalsze plany dotyczące Pro League na przyszły rok. W 2017 do zdobycia będą łącznie 2 000 000 dolarów, rozłożone na dwa sezony.

 

Podobnie, jak w roku bieżącym, ESL zorganizuje dwa sezony Pro League – na wiosnę i jesień. Pierwszy z nich, którego start jest zaplanowany na 7 lutego 2017, będzie miał swój finał 3-4 czerwca na lanie w Verizon Theatre w Dallas.

Drugi sezon – podobnie, jak wiosenny z pulą miliona dolarów – rozpocznie się już w sierpniu, a rozstrzygnie się w grudniu na turnieju offline. Na ten moment nieznane są szczegóły dotyczące miejsca, w którym odbędą się finały sezonu.

ESL jednocześnie zapewnia, że terminarz rozgrywek online zostanie skonstruowany tak, aby nie kolidował z innymi wyjazdami drużyn. Standardowo spotkania będą odbywały się cotygodniowo we wtorki, środy i czwartki.

Przypomnijmy, że podczas obu sezonów ESL Pro League rozgrywanych w 2016 roku, organizatorzy na pulę nagród przeznaczyli łącznie 1 500 000 dolarów. Największa część nagrody trafiła do odpowiednio Luminosity Gaming (obecnie SK Gaming) i Cloud9 – zwycięzców trzeciego i czwartego sezonu.