Respawn.pl

ESPORT ponownie łączy siły w szczytnym celu! Czas na kolejną edycję ESPORT POMAGA

Autor: Michał Maćkowski
ESPORT POMAGA

Inicjatywa Esport Pomaga powraca z kolejną charytatywną akcją. Ekipa złożona z młodego zespołu osób zaangażowanych w polskich kręgach esportu jeszcze nie powiedziała swojego ostatniego słowa w 2023 roku. Zbliżają się Święta, a to idealna okazja by ponownie pokazać siłę esportowej społeczności w szlachetnym celu.

ESPORT ponownie pomoże potrzebującym!

To już trzeci projekt, w jaki Esport Pomaga angażuje się w tym roku. W trakcie samodzielnej akcji “Gramy dla Onkologii” udało się zebrać ponad 7 tysięcy złotych na prezenty dla pacjentów dziecięcego szpitala onkologicznego w Szczecinie. Złożyły się na to pieniądze z oficjalnej zbiórki oraz specjalnych aukcji. Główną atrakcją wydarzenia był turniej CS:GO, w którym zagrały zarówno półprofesjonalne składy jak i ekipy złożone z osób powiązanych z dużymi, polskimi markami esportowymi takimi jak GAM3RS_X czy Polska Liga Esportowa.

W czerwcu Esport Pomaga współpracowało przy projekcie Polskiej Ligi Esportowej, prowadząc zbiórkę na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, podkreślając przy tym, z jak dużym obciążeniem psychicznym i hejtem potrafią spotykać się młodzi esportowcy.

Tym razem celem jest zebranie pieniędzy na świąteczne prezenty dla dzieci z Krakowa oraz stworzenie dla nich wyjątkowej, kompletnej wigilii, na jaką zasługują. Ponownie trzonem akcji będzie specjalny turniej Counter-Strike’a, w którym udział będzie mógł wziąć każdy – zapisy są otwarte.

Nie zabraknie też licytacji na ciekawe przedmioty związane z polską sceną sportów elektronicznych. Uchylając rąbka tajemnicy – pojawią się między innymi oficjalne koszulki z autografami zawodników. Głównym partnerem wydarzenia jest Polska Liga Esportowa. Patronat charytatywny: ThunderFlash, Illuminar Gaming, PGE Turów Zgorzelec. Patronat medialny: Respawn.pl