Respawn.pl

Valve najlepszym wydawcą, coldzera z tytułem gracza roku

Autor: Sergiusz Lelakowski

Wczoraj odbyła się gala eSports Industry Awards 2016, na której uhonorowano najlepszych graczy, gry, firmy i stowarzyszenia związane z esportem. W zestawieniu znalazł się m.in. tytuł najlepszego wydawcy dla Valve, a jedna ze statuetek dla graczy powędrowała do Polaka.

Społeczność CS:GO może być zadowolona z decyzji jurorów, gdyż to właśnie do osób z nią związanych powędrowało najwięcej statuetek. Sam Counter-Strike: Global Offensive otrzymał tytuł gry roku, a w kategorii nowych gier główną nagrodę zgarnął Overwatch. Przy okazji CS:GO warto również dodać, że najlepszym wydawcą roku zostało właśnie Valve Corporation.

Tytuł najlepszego dziennikarza powędrował do Richarda Lewisa, znanego m.in. jako host ELEAGUE. Lewis znany jest również znany z podejmowania kontrowersyjnych tematów, które omawia na swoim kanale YouTube. Jest jedną z osób, które przyczyniły się do wyjścia na jaw afery związanej z ustawianiem losowań w znanych stronach hazardowych związanych z CS:GO.

Najlepszym prezenterem został Auguste “Semmler” Massonat, popularny komentator CS:GO i Overwatch, którego najczęściej widzimy w parze z równie znanym Andersem Blume. Semmler prowadzi również wideoblogi na kanale RoomOnFire w serwisach YouTube i Twitch.

Skoro o Twitchu mowa, nie sposób nie wspomnieć o nagrodzie dla tej strony jako najlepszej platformy streamingowej. Tutaj Twitch praktycznie nie ma sobie równych i od początku można było się spodziewać takiego rozstrzygnięcia.

Nie zabrakło oczywiście nagród dla samych graczy. Tytuł najlepszego gracza powędrował do Marcelo “coldzery” Davida, który wraz z SK Gaming wygrał oba tegoroczne majory CS:GO. Jego kolega z drużyny, Gabriel “FalleN” Toledo, otrzymał nagrodę najlepszej osobowości roku.

Warto również wspomnieć o najlepszym debiucie roku. W tej kategorii tytuł trafił do polsko-jordańskiego zawodnika, Amera “Miracle-“ Al-Barkawi z Team Liquid w Docie 2. Miracle- jest w połowie Polakiem i wychował się w Polsce, natomiast w Dotę profesjonalnie gra tylko od początku zeszłego roku, a już na koncie ma zwycięstwa w The Frankfurt Major 2015 i The Manila Major 2016.

Pozostałe nagrody:

  • Najlepszy fotograf: Robert Paul
  • Najlepsza strona informacyjna: The Score eSports
  • Najlepszy brytyjski gracz: Callum “Swanny” Swan
  • Najlepszy producent sprzętu: Scuf Gaming
  • Najlepszy turniej: The International 6
  • Najlepsza drużyna: EnVyUs (wszystkie gry)
  • Najlepszy partner handlowy: Monster
  • Najlepszy gracz konsolowy: Seth “Scump” Abner
  • Najlepszy streamer: Michael “Imaqtpie” Santana