Respawn.pl

Europejskie kwalifikacje do Majora powracają. 9INE podejmie najlepszą drużynę świata

Autor: Filip Woszczek
9INE

Wtorek dla wielu graczy śledzących losy polskiej sceny CS:GO jest wyjątkowy. To właśnie dziś rozpoczynają się europejskie kwalifikacje do Majora, w których weźmie udział jedyna polska drużyna. 9INE na start europejskiego RMR B stoi przed trudnym zadaniem, ponieważ ich rywalem pierwszej kolejki będzie G2.

W odróżnieniu od RMR A, pierwsze rozgrywki rozpoczną się godzinę wcześniej, czyli o 10:00. Wśród zespołów biorących udział w tym turnieju zobaczyć można takie ekipy jak 500, Aurora czy iNation, które udowadniają, że poziom w CS:GO stale podwyższał się z biegiem lat, a granice pomiędzy poszczególnymi tierami zacierają się. Na liście tych kwalifikacji znaleźć można także pojedyncze akcenty w postaci Pawła “dychy” Dychy (ENCE), oraz Szymona “kRaSnaLa” Mrozka (Monte). Co ciekawe, to właśnie ta dwójka stanie naprzeciw siebie w spotkaniu Best of 1 zaplanowanym na godzinę 13:00. Nie zabraknie też klasyka w postaci Vitality vs. Astralis, w którym Peter “dupreeh” Rasmussen oraz Emil “Magisk” Reif zmierzą się z byłymi kolegami z drużyny, nadal zasilającymi duńską organizację. Wisienką na torcie w pierwszej kolejce będzie oczywiście mecz 9INE przeciwko G2, czyli obecnie drużynie numer jeden na świecie, według rankingu HLTV.

Warto wspomnieć, że dziś zostaną rozegrane dwie kolejki starć Best of 1, więc drużyny nie będą miały zbyt wiele czasu na przygotowanie się do kolejnego spotkania. Identycznie jak w poprzedniej odsłonie europejskich kwalifikacji, trzy przegrane oznaczają pożegnanie się z turniejem.

Harmonogram spotkań:

10:00Heroicheroicvs.500500IZAK
10:00Cloud9c9vs.FORZEFORZEESPORTNOW
11:30Spiritspvs.auroraAuroraIZAK
11:30BIGbbvs.iNationiNationESPORTNOW
13:00ENCEencvs.MonteMonteIZAK
13:00Vitalityvvvs.astralisAstralisESPORTNOW
14:30Ninjas in Pyjamasnivs.efEternal FireESPORTNOW
14:309INE9inevs.g2G2IZAK

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.