Respawn.pl

Evil Geniuses jednak zawalczy o majora! Niespodziewana sytuacja na amerykańskim RMR!

Autor: Maks Bartosik

Na kilka dni przed startem amerykańskiego RMR doszło do ciekawej sytuacji. Jedna z drużyn która miała powalczyć o awans na Majora zmuszona była się wycofać, a jej slot przypadł Evil Geniuses.

Amerykański turniej RMR przed Blast.TV Major Paris 2023 startuje już w przyszłym tygodniu. Od środy szesnaście drużyn z obu Ameryk będzie walczyć o wyjazd do Paryża na ostatni turniej rangi major w Counter-Strike Global Offensive. W sobotę okazało się jednak, że jedna z nich nie będzie w stanie wystąpić podczas rozgrywek RMR i jest zmuszona się z nich wycofać.

Mowa o formacji Detonate, która w zamkniętych kwalifikacjach zajęła piąte miejsce. Amerykanie poinformowali, że mimo starań nie uda im się dotrzeć całą piątką do meksykańskiego Monterrey, gdzie odbędzie się amerykański turniej RMR. Problem dotyczy dwójki zawodników – Jacka “⁠micro⁠ Ryana, który popełnił błąd przy wypełnianiu wniosku paszportowego oraz Bretta “⁠brett⁠ Rheina, który z kolei zmaga się z ciężką chorobą.

Organizatorzy amerykańskiego turnieju RMR wystosowali komunikat, w którym poinformowali, że slota po Detonate przejmie drużyna, która zajęła ósmą pozycję w zamkniętych kwalifikacjach. Jest nią Evil Geniuses, które będzie miało okazję powalczyć o awans na ostatniego Majora w CS:GO. Dla Autimatica i spółki może być to ostatnia szansa na utrzymanie swojej pozycji w amerykańskiej organizacji, bowiem ich forma w ostatnich miesiąca jest zdecydowanie poniżej oczekiwań.