Respawn.pl

Evil Geniuses łata braki kadrowe; oBo melduje się na pokładzie!

Autor: Marcin Kapusta

Owen “oBo” Schlatter skompletował skład Evil Geniuses i załatał lukę pozostawioną przez Ethana “Ethana” Arnolda!

17-latek ma już na swoim koncie wiele osiągnięć, pomimo tak młodego wieku. Od czerwca 2019 roku występował w organizacji compLexity, z którą zwyciężył m.in. europejskie finały BLAST Premier 2020, inkasując tym samym ponad 330 tysięcy dolarów. Pod koniec września minionego roku niespodziewanie rozstał się z europejsko-amerykańskim zespołem, ponieważ chciał wrócić do domu, zlokalizowanego w Stanach Zjednoczonych. Nastolatek naciskał na powrót z powodu pandemii koronawirusa, która ponownie zaczęła nasilać się na Starym Kontynencie. Z organizacją definitywnie rozstał się pod koniec stycznia.

Owen w Evil Geniuses odziedziczył miejsce po Ethanie “Ethanie” Arnoldzie, który postanowił kontynuować swoją karierę w VALORANCIE. 20-latek dołączył do 100 Thieves, w którym występuje również m.in. Spencer “Hiko” Martin oraz Nick “nitr0” Cannella.

Aktualnie odświeżona piątka przygotowuje się do 13. sezonu europejskiej Pro Ligii, która rozpocząć się ma 8 marca. Ekipa Petera “stanislawa” Jarguza została umieszczona w grupie D, w której figuruje także Astralis, Liquid, Virtus.pro, Fnatic oraz Endpoint. Zmagania w tym zbiorze zaplanowane są dopiero na 25 marca, więc jeszcze trochę poczekamy na debiut 17-latka w nowych barwach.

Obecny skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

  • 🇨🇦 Peter “stanislaw” Jarguz
  • 🇺🇸 Tarik “tarik” Celik
  • 🇺🇸 Vincent “Brehze” Cayonte
  • 🇧🇬 Tsvetelin “CeRq” Dimitrov
  • 🇺🇸 Owen “oBo” Schlatter
  • 🇧🇷 Wilton “zews” Prado (trener)