Respawn.pl

Evil Geniuses poszukuje wzmocnień? Na celowniku były gracz G2

Autor: Marcin Kapusta

W obliczu sukcesowej posuchy oraz wstydu na arenie międzynarodowej, Evil Geniuses po raz kolejny szuka wzmocnień do swojej dywizji CS:GO!

Evil Geniuses ostatni raz mogło cieszyć się z tytułu mistrzowskiego w sierpniu 2020 roku, gdy ówczesny skład zwyciężył północnoamerykańską odsłonę ESL One Cologne. Od tego czasu formacja miotała się na arenie międzynarodowej, poszukując dla siebie odpowiedniego miejsca. Dodając do tego liczne i nieprzemyślane ruchy kadrowe, EG z renomowanej marki stało się CS-owym pośmiewiskiem.

W bieżącym roku organizacja zza Atlantyku przeprowadziła już kilka zmian w wyjściowej piątce. Na początku stycznia swoją posadę stracił Tsvetelin “CeRq” Dimitrow na rzecz młodego adepta z projektu Blue Print, Jerrica “wiza” Jianga. Z kolei w połowie kwietnia ‘Źli Geniusze’ wykupili dotychczasowego reprezentanta Sprout, Ismaila “refrezha” Aliego ze Sprout. Sprowadzenie Duńczyka miało okazał się złotym środkiem, ale rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany. Podopieczni Daniela “vorborga” Vorborga ponosili sromotne klęski, nawet w amerykańskich Cash Cupach, przegrywając na miksy złożone z nieprofesjonalnych zawodników.

Były Samuraj na celowniku EG?

Z uwagi na ciągły regres, Evil Geniuses planuje wdrożyć kolejne zmiany. Jak podaje renomowany reporter Guillaume “neL” Rathier, w kręgu zainteresowań ‘Złych Geniuszy’ znalazł się były zawodnik G2 Esports – Audric “JaCkz” Jug. Od momentu rozstania z Samurajami, Francuz próbował swoich sił w HEET Esports, jednak z miernym skutkiem. Epizod w belgijskim klubie potrwał zaledwie pięć miesięcy, a sam JaCkz miewał bardzo chwiejną formę indywidualną.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład Evil Geniuses będzie wyglądał następująco:

  • Stany Zjednoczone USA Vincent “Brehze” Cayonte
  • Stany Zjednoczone USA Timothy “autimatic” Ta
  • Stany Zjednoczone USA Jerric “wiz” Jiang
  • Kazakhstan Sanzhar “neaLaN” Iskhakow
  • Denmark Ismail “refrezh” Ali
  • France Audric “JaCkz” Jug
  • Denmark Daniel “vorborg” Vorborg (trener)