Respawn.pl

Evil Geniuses z nowym składem CS:GO! Brehze traci angaż

Autor: Marcin Kapusta

Evil Geniuses ujawniło wszystkie karty dotyczące nowego składu CS:GO. Angaż otrzymało aż czterech członków projektu Blueprint!

W ostatnim czasie oczy społeczności skierowane były na Evil Geniuses. W kuluarach krążyły bowiem informacje, że w kręgu zainteresowań amerykańskiej organizacji znaleźli się Audric “JaCkz” Jug, Jonathan “EliGe” Jablonowski, Denis “electroNic” Sharipow oraz Aleksandr “zorte” Zagorydenko. Niemniej ambitne plany spaliły na panewce, co potwierdziło rozstanie z głównym trenerem sekcji CS:GO, Danielem Vorborgiem.

Zamysł superteamu nie wypalił, EG wraca do korzeni

Wczoraj zarząd EG zaprezentował nowy kolektyw. Posadę zachował jedynie Timothy “autimatic” Ta, a cztery pozostałe fotele objęli członkowie projektu Blueprint – Jeorge “Jeorge” Endicott, Jadan “HexT” Postma, Colby “Walco” Walsh oraz Paytyn “junior” Johnson. Tym samym angaż stracili Ismail “refrezh” Ali, Jerric “wiz” Jiang, Sanzhar “neaLaN” Iskhakow oraz Vincent “Brehze” Cayonte, który utożsamiał się ze ‘Złymi Geniuszami’ od czterech lat. Wszyscy Ci gracze otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Zawsze ciężko jest pożegnać się z kolegami z drużyny, z którymi tak wiele przeszedłem. Pomimo tego, że nie spełniliśmy naszych oczekiwań, pracowaliśmy niestrudzenie, aby naprawić problemy w naszej gry i zespole. Tak bardzo, że czasami mogło nam to nawet zaszkodzić. Wszyscy włożyli tyle wysiłku i jestem załamany, że nic z tego nie wyszło. Nie mógłbym prosić o lepsze środowisko i atmosferę w zespole. Nie Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem grać i spędzać czas z Wami wszystkimi.” – oświadczył autimatic.

Przygoda Brehze’a dobiegła końca

Jednym z kozłów ofiarnych przeprowadzonych zmian kadrowych stał się Vincent “Brehze” Cayonte, członek o najdłuższym stażu w Evil Geniuses. Szeregi zasilił we wrześniu 2019 roku, gdy amerykańska organizacja przyjęła pod swoje skrzydła zawodników NRG Esports. Pod jej banderą Brehze zwyciężył kilka prestiżowych turniejów, w tym m.in. ESL One New York 2019, ósmy sezon StarLadder i-League czy ESL One Cologne 2020 NA. Uznawany był za jednego z najlepszych zawodników na scenie CS:GO, ale ogromny regres EG odbił się na jego postawie indywidualnej. Można więc powiedzieć, że Brehze jest podręcznikowym przykładem gracza, który w trykocie ukochanego klubu wspiął się na szczyt, a później sięgnął dna.

Nowy skład Evil Geniuses wygląda następująco:

  • Stany Zjednoczone USA Timothy “autimatic” Ta
  • Stany Zjednoczone USA Jeorge “Jeorge” Endicott
  • Stany Zjednoczone USA Paytyn “junior” Johnson
  • Canada Jadan “HexT” Postma
  • Canada Colby “Walco” Walsh
  • Stany Zjednoczone USA Tommy “Axed” Ryan (trener)
  • Stany Zjednoczone USA William “RUSH” Wierzba (rezerwowy)

Nowy zespół EG zadebiutuje za nieco ponad dwa tygodnie, tj. 13 lipca. Wówczas podopieczni Tommy’iego “Axeda” Ryana rozpoczną zmagania w ramach turnieju BLAST Premier Fall Groups, rozgrywanego w Kopenhadze. Oprócz nich, na linii startu będzie nam dane zobaczyć m.in. Vitality, Heroic, G2 Esports, FaZe Clan czy Natus Vincere.