Respawn.pl

EXCEL otwiera dywizję VALORANTA. Davidp został jej kapitanem

Autor: Paweł Wilk

Kolejna duża esportowa organizacja zdecydowała się zainwestować fundusze w ekipę VALORANTA. Brytyjska marka EXCEL ESPORTS poinformowała wczoraj o budowie drużyny, której kapitanem będzie David “Davidp” Prins.

Belg jeszcze w końcówce 2020 roku mógł śmiało chwalić się, że jest częścią czołowej europejskiej formacji VALORANTA. Niestety dla niego jego kariera w G2 Esports zakończyła się w grudniu, gdy wylądował na ławce rezerwowych. Długo przyszłość 26-latka była niewiadoma, ale w końcu po rozwiązaniu kontraktu z G2 zawodnik mógł stać się częścią nowego projektu. Ten zapowiada się całkiem ciekawie, ponieważ na scenie VALORANTA oglądać będziemy EXCEL ESPORTS. Brytyjczycy znani są z dywizji rywalizujących w League of Legends czy też Fortnite. Teraz przyszedł czas na drugą produkcję firmy Riot Games.

Aktualnie organizacja zamierza zbudować odpowiednie warunki wokół drużyny, by ta mogła rywalizować na najwyższym poziomie. Za dobór odpowiednich strzelców odpowiadać będzie Prins, który ma za sobą spore doświadczenie w Counter-Strike: Global Offensive i już niezłe CV w VALORANCIE.

Od momentu, gdy VALORANT został przedstawiony światu, wiedzieliśmy, że to gra z ogromnym potencjałem i tytuł, w który się zaangażujemy. Potrzebowaliśmy trochę więcej czasu, by odpowiednio się przygotować i otoczyć się odpowiednimi osobami, które mają taką samą wizję jak my. Tak było z Davidem, który jest dla nas naturalnym wyborem. Mamy spore ambicje i chcemy zbudować naprawdę mocny i utalentowany zespół, który zostawi po sobie ślad – powiedział Kieran Holmes-Darby, CEO EXCEL ESPORTS.