Respawn.pl

Strona główna » ESL Expo Barcelona – sloty zostały zapełnione!

ESL Expo Barcelona – sloty zostały zapełnione!

Autor: Sergiusz Lelakowski

ESL, ponieważ to oni są głównym organizatorem turnieju, ogłosiło, że ostatnimi drużynami zaproszonymi na wydarzenie odbywające się w słonecznej Barcelonie będą Astralis, czyli najlepsza duńska ekipa na profesjonalnej scenie – uprzednio znana jako Team SoloMid oraz ex-Titan, którzy to zmuszeni są do poszukiwania organizacji z powodu problemów finansowych i ogólnego zamknięcia działalności uprzednich pracodawców.

Już w lutym, a dokładniej w dniach od 19 do 21, będziemy świadkami starcia tytanów. Trzy najwyżej oceniane, profesjonalne drużyny na jednym turnieju to coś, na co warto z całą pewnością czekać. ESL Expo Barcelona, ponieważ tak brzmi pełna nazwa wydarzenia, zagwarantuje udział aż ośmiu drużynom – pełna lista poniżej. Na ten moment mogę powiedzieć – będzie się działo! Przez te kilka dni, Barcelona z “Miasta najgorszych kierowców, gdzie wypadek powodowany jest średnio co 19 sekund”, przemianowana zostanie na “centrum e-sportu, na które patrzy cały świat”.

Cała pula nagród zamknie się w granicach 75,000€, więc jest to największy powód, który daje nam pewność zaciętych walk i niesamowitych emocji. Pomijając kwestie finansowe – udział weźmie, jak wcześniej wspomniałem, osiem drużyn – z tego cztery wyłonione w kwalifikacjach (dwie z Europy, dwie z eliminacji przeznaczonych dla Hiszpanii) oraz cztery uprzednio zaproszone.

astralis

Astralis, czyli poprzedni zespół Team SoloMid

Ogólna lista uczestników prezentuje się następująco:

[flag se]fnatic[/flag][flag pl]Vexed Gaming[/flag]
[flag fr]EnVyUs[/flag][flag dk]dignitas[/flag]
[flag dk]Astralis[/flag][flag es]x6tence[/flag]
[flag fr]ex-Titan[/flag][flag es]gBots[/flag]

Format turnieju nie będzie różnił się od tego, który używany był podczas IEM Gamescom. Każdej z drużyn przyznawane są na starcie trzy życia, pojedynczo odbierane za każdą porażkę – wygrani wybierają uczestników kolejnego starcia. Ostatni zespół pozostały przy życiu wygrywa, zgarniając największą część nagrody, której to podział wygląda jak następuje:

1. €22,000
2. €11,000
3. €5,500
4. €4,500
5. €3,500
6. €2,500
7. €1,500
8. €500

* + €1,000 za każde pozostałe na koncie drużyny życie i każdy odniesiony sukces