Respawn.pl

eXtatus zwycięzcą Czech Championship 2017!

Autor: Jakub Błaszczak

eXtatus wygrało mistrzostwa Czech, pokonując eSuba 2-1 w wielkim finale, w centrum wystawowym w Brnie!

W mistrzostwach Czech brało udział osiem drużyn, które zakwalifikowały się poprzez specjalny system. System podliczał punkty za turnieje offline i online zdobyte przez poszczególne czeskie drużyny. Najlepsza ósemka w ten weekend walczyła o 105 000 koron czeskich, czyli około 5 000$, w Brnie.

Faza grupowa i półfinałowa

Od samego początku za faworytów turnieju uważano eXtatus i eSuba. Obie ekipy zajęły pierwsze miejsca w grupach. Kolejnym półfinalistom było Majestic Lions z grupy A, które po zaciętych pojedynkach z ECLOT i Universe zajęli drugie miejsce i awansowali do dalszego etapu turnieju. Ostatniego slota w półfinałach zgarnęli gracze Dark Tigers, którzy oprócz problemów z eSuba, nie mieli ich w pozostałych dwóch spotkaniach umacniając się tym samym na 2 pozycji w grupie B.

Półfinały przebiegły po myśli faworytów. Zarówno eXtatus, jak i eSuba nie dali większego pola do popisu swoim przeciwnikom i oba półfinały zakończyły się wynikami 20. David frozen Čerňanský i spółka przejechali się po przeciwnikach zarówno na de_nuke, gdzie Dark Tigers urwało im zaledwie 10 rund, jak i na de_train, który zakończył się wynikiem 162. eSuba natomiast poradziła sobie nieco lepiej ze “Lwami” oddając im tylko 5 rund na inferno, jak i cbble.

Finał

logo eXtatus2
  • de_inferno(20:22)
  • de_mirage(16:4)
  • de_nuke(16:13)
1logo eSuba

W wielkim finale, na przeciwko sobie stanęli obaj faworyci turnieju. Zarówno eSuba, jak i eXtatus tanio skóry nie sprzedali i pokazali wolę walki. Niezwykle zacięty pojedynek był na mapie de_inferno gdzie doszło do podwójnej dogrywki, ostatecznie trafiła ona na kontro eSuba. Mirage, bez większych problemów padł łupem eXtatus, którzy po stronie terro oddali jedynie 4 rundy przeciwnikom, a po zmianie stron dokończyli dzieła. Pomimo wygranej połówki(96) przez eSuba na decydującej mapie de_nuke nie zdołali oni powstrzymać rywali, którzy rozpędzeni po wygranej “pistoletówce” nie pozwolili sobie na błędy i doprowadzili do wyniku 1613. Wskutek tego eXtatus w finale wygrywa z eSuba 21.

 

Finalny wygląd drabinki Czech Championship:

1.eXtatus60 000CZK
2.eSuba25 000CZK
3-4Dark Tigers10 000CZK
3-4Majestic Lions10 000CZK
5-6Universe
5-6MARVO
7-8ENCLOT
7-8GUNRUNNERS