Respawn.pl

f0rest tymczasowo założy trykot Fnatic! Wielki powrót po 12 latach

Autor: Marcin Kapusta

Fnatic przystąpi do zmagań w Pinnacle Cup Championship z legendarnym Patrikiem “f0restem” Lindbergiem, który wcieli się w rolę zmiennika!

Kilkanaście dni temu brytyjska organizacja, w obliczu licznych porażek na arenie międzynarodowej, zdecydowała się przeprowadzić restrukturyzację sekcji CS:GO. W jej wyniku do drużyny dołączyli dotychczasowi reprezentanci Copenhagen Flames, Fredrik “roeJ” Jørgensen i Nico “nicoodoz” Tamjidi. Duńczycy weszli tym samym w buty Alexa “ALEXA” McMeekina oraz Valentina “poizona” Vasileva, którzy pod koniec maja wylądowali na ławce rezerwowej. Mimo wypełnienia dwóch luk, w wyjściowym składzie nadal pozostała jedna. Na czas startującego jutro Pinnacle Cup Championship załata ją legendarny Patrik “f0rest” Lindberg.

Chcielibyśmy podziękować Dignitas za umożliwienie tymczasowego wypożyczenia Patrika do Fnatic. Nie możemy się doczekać jego jutrzejszego powrotu do akcji.” – w słowach wdzięczności zakomunikowali przedstawiciele Fnatic. “Jestem podekscytowany ponownym reprezentowaniem czarno-pomarańczowych barw.” – z kolei krótko stwierdził 34-letni weteran za pośrednictwem Twittera.

Dla f0resta jest to powrót niemalże do korzeni, ponieważ reprezentował Fnatic w latach 2006-2010. W tym czasie zyskał szerszą aprobatę na światowej scenie Counter-Strike’a, wygrywając m.in. 2006 CPL Winter oraz Intel Extreme Masters III. Współpracę z brytyjskim gigantem zakończył w grudniu 2010 roku, by móc kontynuować karierę w SK Gaming. W erze Global Offensive przez niespełna osiem lat występował pod banderą Ninjas in Pyjamas. Szwedzki zespół zdominował raczkującą scenę i sięgnął po liczne trofea, a f0rest zadomowił się w gronie najlepszych aimerów. Stan ten utrzymywał się de facto do momentu odejścia z NiP-u na początku 2020 roku. Później związał się z Teamem Dignitas, jednakże słabe wyniki i brak awansu na antwerpskiego Majora spowodowały, że amerykańska organizacja miesiąc temu przeniosła cały skład CS:GO na listę transferową.

Debiut okraszony wielkimi oczekiwaniami

Debiutanckie starcie okraszone jest wielkimi oczekiwaniami, nie tylko ze względu na powrót f0resta. Fani Fnatic liczą, ze poczynione zmiany kadrowe w końcu nadadzą zespołowi właściwego kierunku.

Podopieczni Jamiego “keita” Halla na inauguracje grupy A Pinnacle Cup Championship podejmą Heroic, czyli 9. siłę świata. Spotkanie odbędzie się już jutro (tj. 8 czerwca) o godzinie 10:30. Warto wspomnieć, że turniej rozgrywany jest w szwedzkim mieście Lund, a jego pula nagród wynosi ćwierć miliona dolarów.

Skład Fnatic na czas Pinnacle Cup Championship wygląda następująco:

  • 🇸🇪 Freddy “KRIMZ” Johansson
  • 🇬🇧 William “mezii” Merriman
  • 🇩🇰 Nico “nicoodoz” Tamjidi
  • 🇩🇰 Fredrik “roeJ” Jørgensen
  • 🇸🇪 Patrik “f0rest” Lindberg (zmiennik)
  • 🇬🇧 Jamie “keita” Hall (trener)