Respawn.pl

F1KU czy mantuu? Startuje Knockout Stage na BLAST Premier Fall Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Walka o awans na jesienne finały BLAST Premier wchodzi w decydującą fazę. Do końca turnieju pozostały trzy dni. To zatem oznacza, że dziś startuje Knockout Stage. Etap ten wyłoni nam ostatnie trzy formacje, które z BLAST Premier Spring Groups awansują na BLAST Premier Fall Final. Pozostałe ekipy będą musiały szukać swoich szans podczas BLAST Premier Fall Showdown. 

Trzy miejsca, dziewięciu chętnych, czyli Knockout Stage na BLAST Premier Fall Groups

Na jesienne finały awansowały już trzy formacje, które wygrały swoje grupy i zarazem okazały się w nich najlepsze. Są to kolejno: Ninjas in Pyjamas, Heroic oraz FaZe Clan. Reszta będzie bić się o kolejne bilety w startującej dzisiaj fazie Knockout Stage. Trzy formacje, które dotarły do finału swoich grup, czekają już w drugiej rundzie, podczas gdy te, którym poszło gorzej, rozpoczną od pierwszej rundy.

O godzinie 15:00 Astralis oraz Complexity Gaming będą walczyć o wspomnianą właśnie drugą rundę. Ekipie z Danii poszło słabo, ponieważ przegrała w grupie B najpierw z Natus Vincere, a później z BIG. Nieco bardziej powalczyła organizacja ze Stanów Zjednoczonych, która sprawiła niespodziankę i pokonała Ninjas in Pyjamas. Później jednak Jonathan “EliGE” Jablonowski i jego koledzy przegrali z Teamem Vitality i NiP-em. Na papierze szykują się pasjonujące zawody, ponieważ obie ekipy prawie że sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Sytuacja kreuje się nieco lepiej dla zespołu ze Skandynawii, który zajmuje osiemnastą lokatę, podczas gdy “Biała Gwiazda” jest na dwudziestej. W drugiej rundzie na wygranego tego spotkania czeka już Team Liquid. 

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna fala zaproszeń i dawka poprawek – Aktualizacja CS2 19/07/2023

W piątek na serwerze dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy Polakami. OG Esports stanie naprzeciwko BIG, a to zatem oznacza pojedynek pomiędzy Maciejem “F1KU” Miklasem a Mateuszem “mantuu” Wilczewskim. W przypadku tej dwójki nieco lepiej poradziła sobie niemiecka organizacja, która na samym starcie przegrała z Heroic, ale pokonała Astralis. W finale konsolidacyjnym lepsze jednak okazało się Natus Vincere. W przypadku OG była to porażka z FaZe Clanem i G2 Esports. Co ciekawe – będzie to pierwsze starcie tych zespołów po dwóch latach! 6 lipca 2021 roku lepsze podczas fazy Play-In IEM Cologne okazało się BIG. Z triumfatorem tego pojedynku w drugiej rundzie Knockout Stage spotka się Team Vitality. 

Harmonogram piątkowych spotkań BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Astralis vs. Complexity Gaming – BO3

18:30 | OG Esports vs. BIG – BO3

Oba te spotkania będzie można obejrzeć wraz z polskim komentarzem na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Dostać się do niego można klikając tutaj.