F1ku dołącza do Dychy – OG z awansem na IEM Rio 2022!

Autor: Maks Bartosik

Będziemy mieli kolejnego Polaka na majorze w Rio! OG z F1kiem w składzie pokonało przed chwilą Outsiders 2:1 i zapewniło sobie awans na IEM Rio 2022.

Po pokonaniu Illuminar i Falcons, OG w meczu drużyn z bilansem 2:1 mierzyło się z Outsiders, które poprzednio przegrało z Natus Vincere. Spotkanie rozgrywane w formacie BO3 rozpoczęło się od Ancienta, który wybrało OG.

Ancient

Początek spotkania na Anciencie ułożył się lepiej dla zawodników Outsiders, którzy rozpoczęli po stronie CT. Jame i spółka wyszli na prowadzenie 5:0, na co zawodnicy OG odpowiedzieli czterema wygranymi rundami. Po chwili Outsiders zgarnęli szósty punkt, który okazał się ich ostatnim w pierwszej połowie. Kolejne 5 rund wpadło na konto drużyny F1ka i to OG prowadziło do przerwy 9:6.

Po zmianie stron i przejściu do ofensywy Outsiders ponownie zanotowało świetny start – tym razem wygrywając pierwsze 9 rund i zapewniając sobie aż sześć punktów mapowych. OG było w stanie obronić tylko 4 z nich i ostatecznie to rosyjska formacja wygrała pierwszą mapę wynikiem 16:13.

Dust 2

Drugą mapą, która była wyborem Outsiders był Dust 2. Tym razem to OG zaczynało po stronie CT, co ewidentnie sprzyjało im od samego początku. F1ku i spółka rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 9:0 i dopiero w 10 rundzie musieli uznać wyższość rywali. Jak się jednak okazało, była to jedynie runda honorowa dla Outsiders w tej połowie, bowiem ostatnie pięć rund wpadło już na konto OG, które na przerwę schodziło z prowadzeniem 14:1. Po zamianie stron Outsiders wygrało tylko cztery rundy i z wynikiem 16:5 OG mogło przygotowywać się do trzeciej mapy.

Inferno

Tą było inferno, które europejska formacja zaczynała po stronie atakującej. Na start OG objęło czterorundowe prowadzenie, które po chwili zamieniło się w wynik 5:2. Wtedy do głosu doszła ekipa Fl1ta, która powstrzymała siedem kolejnych ataków OG, nie dając sobie rady jedynie w ostatniej rundzie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla Rosjan, co dawało im lekką przewagę przed ostatnią częścią meczu.

OG po stronie CT już od samego początku pokazywało świetną grę defensywną, efektem czego było wygranie 6 rund z rzędu i wyjściu na prowadzenie 12:9. Po chwili jednak Outsiders doprowadziło do remisu, na co OG odpowiedziało dwoma wygranymi rundami. Jame i spółka starali się ponownie wyrównać, jednak Degster wraz z kompanami skutecznie ich powstrzymali, kończąc mapę wynikiem 16:13 i zapewniając sobie awans na majora w Rio.

Tym samym F1ku dołączył do Dychy, który wraz z ENCE zapewnił sobie awans już wczoraj. Dzisiaj przed szansą na wywalczenie wyjazdu do Rio stanie również GamerLegion z Siuhym w składzie. Początek spotkania z B8 zaplanowany jest na godzinę 18:00.