Respawn.pl

F1ku i Degster zostaną twarzami nowego składu OG?

Autor: Maks Bartosik
F1ku zostanie twarzą nowego składu OG?

Szykują się kolejne zmiany na profesjonalnej scenie CS:GO. Według jednego z leaków, mają one dotyczyć składu OG, w którym występuje F1ku.

Dla szesnastu spośród dwudziestu czterech drużyn Major w Paryżu już się zakończył. Wśród tej szesnastki znalazło się m.in. OG z F1ku w składzie, które swój udział na Blast.TV Major Paris 2023 zakończyło już na etapie fazy pretendentów. Europejska formacja zakończyła ją z bilansem 2:3, przegrywając w decydującym spotkaniu na Vitality.

OG przebuduje swój skład?

Nieudany występ w Paryżu najprawdopodobniej doprowadzi do sporych zmian w składzie OG. Według jednego z informatorów portalu escorenews.com, europejska formacja zamierza dokonać przebudowy swojej formacji. Z zespołem pożegnać ma się trójka zawodników – flameZ, Neofrag oraz Niko. Oznaczałoby to, że w składzie OG pozostanie tylko dwójka graczy – Degster oraz F1ku.

Zmiany te wydają się bardzo prawdopodobne i sensowne. Po tym jak kilka miesięcy temu Nexa, wtedy prowadzący zespołu, zdecydował się na przerwę od gry, rolę dowodzącego objął niko, który jednak nie jest nominalnym In-Game Leaderem. Występ OG na Majorze dobitnie pokazał, że z Duńczykiem u steru europejskiej formacji będzie ciężko osiągnąć coś więcej niż sam awans na turniej tej rangi i zmiana jest tu jak najbardziej uzasadniona.

Z kolei jeśli chodzi o Neofraga, to widać że jego słaba dyspozycja jest jednym z głównych problemów OG. Czeski riffler po solidnym wejściu do zespołu, od początku roku nie może odnaleźć swojej formy, a jego rating w największych turniejach często spada poniżej 1.0. W samej fazie pretendentów wynosił on 0.89, a gorszy zaliczył jedynie pełniący rolę prowadzącego niko.

obraz 2023 05 17 010137810

Najwięcej znaków zapytania pojawia się przy flameZie, który bądź co bądź jest gwiazdą zespołu OG i jednym z najjaśniejszych punktów w składzie. Jego odejście z OG byłoby sporym zaskoczeniem i jedynie oferta z czołowego zespołu byłaby w stanie sensownie wyjaśnić ten ruch.

obraz 2023 05 17 010425162

Gdyby faktycznie doszło do zapowiadanych zmian, to w składzie OG pozostałoby dwóch graczy oraz trener:

  • Abulkhalik “degster” Gasanov
  • Maciej “F1KU” Miklas
  • Casper “ruggah” Due (trener)