Respawn.pl

F1ku i OG przegrywają, mistrzowie z Rio eliminują NiP z IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik
F1KU

Za nami pierwsze dwa mecze trzeciego dnia fazy grupowej IEM Katowice 2023. Outsiders mierzyło się z Ninjas In Pyjamas, a OG z F1ku w składzie podejmowało Heroic.

Trzeci dzień fazy grupowej IEM Katowice 2023 rozpoczął się od dwóch ciekawych meczów. Mistrzowie z Rio, Outsiders grali o życie z Ninjas In Pyjamas. W drugim meczu F1ku i spółka podejmowali Heroic w meczu o awans do fazy play-off.

OG – Heroic (pick OG)

Inferno

OG swój mecz z Heroic rozpoczęło od Inferno, które sami wybrali. Europejska formacja rozpoczęła po stronie atakującej i mimo dobrego początku gdy ekipa F1ku wyszła na prowadzenie 3:0. Potem było jednak gorzej i to Heroic przejęło inicjatywę, najpierw wyrównując, a potem wychodząc na prowadzenie 8:4. OG przebudziło się w końcówce pierwszej części i zgarnęło trzy punkty, zmniejszając stratę do tylko jednego “oczka”.

Po przejściu do defensywy europejski skład ponownie wygrał rundę pistoletową, ale już kolejne pięć rund wpadło na konto Duńczyków. OG zdołało odpowiedzieć wygraniem tylko dwóch rund i po chwili Heroic domknęło mapę wynikiem 16:10.

Mirage (pick Heroic)

Na drugiej mapie, którą był Mirage początek w wykonaniu OG był o wiele lepszy. Formacja dowodzona przez Nexe grając po stronie CT wyszła na prowadzenie 7:2, którego jednak nie do końca udało im się wykorzystać. W końcówce pierwszej części Heroic odrobiło część strat, przez co OG do przerwy prowadziło 9:6.

Po zmianie stron i przejściu do ofensywy OG totalnie sobie nie radziło. F1ku i spółka wygrali tylko trzy rundy w ataku i Heroic szybko zamknęło mapę wynikiem 16:12, gwarantując sobie tym samym występ przed publicznością w spodku.

NiP jedzie do domu!

W drugim meczu Outsiders podejmowało Ninjas In Pyjamas. Stawką tego spotkania było pozostanie w walce o awans do play-offów, więc zapowiadało się świetne widowisko. Po trzymapowym starciu lepsi okazali się zawodnicy Outsiders, którzy wygrali 2:1 i odesłali NiP do domu.