Respawn.pl

F1ku wraz z OG rozpoczynają walkę o spodek – czas na fazę grupową IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik
F1ku

Czwarty dzień IEM Katowice 2023 przed nami! Wczoraj poznaliśmy komplet drużyn które wystąpią w fazie grupowej turnieju, a już dzisiaj rozpoczynamy zmagania kolejnej fazy katowickiego turnieju!

W piątek wieczorem organizatorzy ogłosili rozkład jazdy na czwarty dzień IEM Katowice 2023. Dziś rozpocznie się faza grupowa turnieju i w jej ramach czeka nas sześć niezwykle emocjonujących spotkań w dwóch grupach.

W grze o spodek pozostał tylko jeden Polak – Maciej “F1ku” Fikas, który razem z OG będzie walczył o awans do fazy pucharowej IEM Katowice 2023.

Cloud 9 – Natus Vincere (12:30)

Na start otrzymaliśmy świetnie zapowiadający się mecz pomiędzy dwoma drużynami ze strefy CIS, które ostatnio dokonały zmian. C9 wymieniło interza na bustera, a NaVi do turnieju w Katowicach przystępuje z nplem. S1mple i spółka nieco ponad tydzień temu po ciężkich bojach wywalczyli awans do wiosennych finałów BLAST, jednak ich gra nie wyglądała tak jak można było się spodziewać. Z kolei C9 do zmagań w Katowicach przystępuje po przejściu fazy play-in, w której Rosjanie pokonali kolejno IHC i ENCE.

G2 – BiG (12:30)

Równolegle odbywać się będzie pojedynek pomiędzy G2 i BiG. Obie drużyny mierzyły się już ze sobą w tym roku i wtedy góra byli Niko i spółka, którzy wygrali 2:0. G2 notuje świetny początek roku i są jednymi z głównych faworytów do wygranej w całym turnieju. Z kolei BiG na swojej drodze w fazie play-in spotkało Complexity i FURIA i ku zaskoczeniu Niemcy zdołali awansować z bilansem 2:0.

FaZe – Spirit (16:00)

Trzecia drużyna świata w swoim pierwszym meczu podczas IEM Katowice 2023 trafiła na rosyjskie Spirit, które wczoraj ograło Sprout i zapewniło sobie awans do fazy grupowej. Karrigan i spółka w ostatnich tygodniach prezentują się naprawdę solidnie, a trzeba mieć na uwadze fakt, że ostatni turniej rozegrali bez raina i robbana. Teraz, gdy FaZe jest już w komplecie, europejska formacja powinna bez większych problemów poradzić sobie z Spirit, które w fazie play-in nie pokazało się ze zbyt dobrej strony w meczu z NiP.

Vitality – NiP (16:00)

W tym samym czasie na serwerze walczyć będą także zawodnicy Vitality i NiP. Obie formacje nie mierzyły się jeszcze ze sobą odkąd NiP dokonało zmiany snajpera na headtr1cka. Vitality ostatnio dosyć gładko rozprawiło się z rywalami podczas BLAST Premier Spring i szybko wywalczyło awans na wiosenne rozgrywki, a z kolei NiP zagrało zdecydowanie poniżej oczekiwań i swojego celu nie zrealizowało.

Liquid – IHC (19:30)

Największa niespodzianka fazy play-in podejmie jutro Team Liquid. IHC, które wczoraj sensacyjnie wyeliminowało FURIE z IEM Katowice 2023 nie ma łatwo podczas tego turnieju. Mongolska formacja mierzyła się już z Cloud 9, paIN i FURIA, jednak w każdym z tych meczów Techno i spółka pokazali się z solidnej strony. Zwłaszcza w dwóch ostatnich spotkaniach było widać, że IHC nie przyjechało do Katowic tylko pozwiedzać, a mają plan na ten turniej i zamierzają go zrealizować. Z kolei Liquid początek roku ma bardzo słaby. Amerykańska formacja podczas wspominanych już rozgrywek BLAST wygrała tylko jedno starcie – przeciwko Complexity. Dołek formy Liquid i świetna dyspozycja IHC powoduje, że szansa na niespodziankę ze strony mongolskiej ekipy nie jest aż tak niska jak mogłoby się wydawać.

OG – MOUZ (19:30)

I na koniec czeka nas starcie z udziałem jedynego pozostałego Polaka – F1ku. OG zmierzy się w nim z półfinalistami majora w Rio, czyli MOUZ. Torzsi i spółka od tamtego momentu nie rozegrali żadnego oficjalnego spotkania, a OG wręcz przeciwnie. F1ku i spółka w tym czasie dwukrotnie mierzyli się z FaZe i Liquid, a w fazie play-in pokonali Sprout i Fnatic. OG po transferze Degstera wydaje się powoli rozkręcać i turniej w Katowicach może być dobrą okazją, by rozkręcić się na dobre.

Harmonogram pierwszego dnia fazy grupowej IEM Katowice 2023: