Respawn.pl

F1KU i spółka nie zagrają na IEM Dallas

Autor: Michał Maćkowski
F1KU

Za nami europejskie kwalifikacje do IEM Dallas, które nie zakończyły się dobrze dla jedynego Polaka. Maciej “F1KU” Miklas i jego OG w decydującym przegrali awans na turniej w Dallas. 

Niestety tylko jednego Polaka będziemy mogli oglądać na IEM Dallas. Otwarte i zamknięte kwalifikacje nie poszły po myśli naszych rodaków, którzy w zdecydowanej większości odpadli już na pierwszym etapie. Jedynie z zamkniętych eliminacjach oglądać mogliśmy OG, które otrzymało bezpośrednie zaproszenie.

F1KU i spółka bez awansu na IEM Dallas

W zamkniętych kwalifikacjach z Polaków rywalizował tylko Maciej ‘F1KU” Miklas, który na ostatniej prostej pożegnał się z marzeniami o grze na IEM Dallas. Zespół Polaka przebył długą drogę, bowiem już na początku zmagań spadł do dolnej drabinki, po porażce z Ninjas in Pyjamas.

To jednak rywalizacja w dolnej drabince zdecydowanie sprzyjała OG, bowiem międzynarodowa formacja wyeliminowało sYnck, GODSENT, a następnie fnatic. O awans do głównej fazy turnieju OG zmierzyło się z Cloud9, które jednak było zdecydowanie poza zasięgiem.  Co ciekawe rosyjsko-kazachstańska formacja wygrała IEM Dallas w 2022 roku, a teraz, aby awansować na te same rozgrywki, musiała walczyć w zamkniętych eliminacjach. Jako pierwsi awans do głównej fazy turnieju zgarnęli reprezentanci Astralis.

Lista uczestników prawie pełna

Na IEM Dallas najprawdopodobniej zobaczymy tylko i wyłącznie jednego Polaka, jakim będzie Paweł “dycha” Dycha z ENCE. Lista uczestników jest już prawie pełna, a do zapełnienia grona brakuje wyłonienia jednej drużyny z kwalifikacji południowoamerykańskich i wysłania jednego zaproszenie do drużyny z rankingu ESL.

Aktualista uczestników IEM Dallas

LiquidVirtus.proENCEMOUZ
FURIAComplexityAstralisGrayhound
G2FaZeHeroicCloud9
NOUNSEvil GeniusesKwalifikacje południowoamerykańskieESL Ranking