Respawn.pl

F1ku i spółka ogrywają Fnatic podczas IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik
F1ku

Zakończył się pierwszy dzień IEM Katowice 2023. W ostatnich dwóch spotkaniach OG z F1ku w składzie mierzyło się z Fnatic, a BiG podejmowało FURIA.

Overpass

OG swoje spotkanie rozpoczęło od przegrania pierwszej mapy, którą był Overpass, wybrany przez meziiego i spółkę. Formacja F1ka walczyła i po wyrównanej pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 8:7 dla Fnatic grającego po stronie terrorystów, starała się zaskoczyć rywali na ich własnej mapie. Niestety, mimo prowadzenia 10:8 po trzech rundach drugiej części, ostatecznie to Fnatic wygrało overpassa wynikiem 16:11.

Mirage

O wiele lepiej OG prezentowało się na Mirage, które było ich własnym wyborem. F1ku i spółka zgarnęli aż jedenaście punktów po stronie atakującej i wydawało się, że domknięcie mapy będzie kwestią kilku rund po stronie CT. Tak też się stało i OG wygrało Mirage’a wynikiem 16:6.

Inferno

Trzecia mapa, Inferno na początku wyglądała podobnie jak Overpass. Tutaj też pierwsza część spotkania była niezwykle zacięta, z tą różnicą, że tym razem to OG prowadziło 8:7. Z kolei po zmianie stron podopieczni Ruggaha nie dali rywalom już żadnych szans i szybko zakończyli spotkanie wynikiem 16:8.

Dzięki wygranej nad Fnatic OG zapewniło sobie awans do fazy grupowej IEM Katowice 2023. Z kolei mezii i spółka będą musieli walczyć w dolnej drabince, gdzie zmierzą się z wygranym starcia MiBR – Grayhound.

W drugim meczu BiG sprawiło małą niespodziankę i ograło wynikiem 2:1 brazylijską FURIA. Tym samym ekipa TabseNa tak samo jak OG zapewniła sobie awans do fazy grupowej IEM Katowice 2023.