Respawn.pl

F1KU i spółka powalczą o mistrzostwo grupy przeciwko FaZe! Czwartek z BLAST-em

Autor: Krzysztof Sarna

Czwartek to zdecydowana walka o mistrzostwo w grupach turnieju BLAST Premier Spring Groups. Już dziś poznamy pełną obsadę, a więc trzy najlepsze ekipy tej imprezy, chociaż pierwszą już przecież znamy. Dziś na serwerze ujrzymy m.in. Macieja “F1KU” Miklasa i jego kolegów, którzy stoczą bój przeciwko FaZe. Stawką oczywiście mistrzostwo grupy B i awans na BLAST Premier Spring Final.

Pierwszym mistrzem okazał się Team Vitality, który w finale grupy A po pełnej serii pokonał wczoraj Heroic. Dziś natomiast poznamy najlepsze drużyny ze zbioru B i C. Szczególnie zainteresowani powinni być kibice z Polski, bowiem w akcji ujrzymy reprezentanta Biało-Czerwonych barw, jakim jest F1KU. 

CZYTAJ TAKŻE: Garść poprawek na Anubis – Aktualizacja CS:GO 26.01.2023

Klasycznie, jak zresztą codziennie zawody wystartują o godzinie 15:00. To właśnie o tej porze na serwerze zameldują się gracze FaZe Clanu i OG Esports. Będzie to wielki rewanż za finał górnej drabinki. Wtedy co prawda stawka była mniejsza, ale zwycięzcą okazała się organizacja z Ameryki, która triumfowała po pełnej serii. Z niecierpliwością i wielką wręcz ciekawością spoglądamy na dzisiejszy pojedynek. W poprzednim starciu Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy wygrywali mapy bez żadnych problemów: Mirage do siedmiu oraz Inferno do czterech. Z kolei gdy OG wygrało Ancienta, na tablicy z wynikami widniał stan 16:11. Nie ma się co specjalnie czarować, że to trzecia drużyna wedle światowego rankingu HLTV jest faworytem tego pojedynku, ale OG nie jest skreślone. 

Trzecim i zarazem ostatnim mistrzem trwającego eventu będzie drużyna z pary G2 Esports – Natus Vincere. To kolejny rewanż na tej imprezie. W finale górnej drabinki zespół z regionu CIS nie miał zbytnio czego szukać, bowiem przegrał 0:2. Nuke dla “Samurajów” był zwykłą przeprawą. Nieco większy opór Na’Vi sprawiło na Inferno, bo na tej arenie byliśmy świadkami dwóch dogrywek, ale w ostateczności nic z tego nie wyniknęło. Dobrze jednak wiemy, że Denis “electroNic” Sharipov i spółka o wiele lepiej grają w tych kluczowych, rozstrzygających starciach, aniżeli tych pierwszych. Tajemnicą także nie jest, że na obecną chwilę to G2 jest w o wiele lepszej dyspozycji, aniżeli Na’Vi. 

Harmonogram czwartkowych spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

15:00 | FaZe Clan vs. OG Esports – BO3

18:30 | G2 Esports vs. Natus Vincere – BO3