Respawn.pl

F1KU na linii startu w walce o IEM Dallas 2023! W akcji również C9 i NiP

Autor: Marcin Kapusta
F1KU

Już dziś rozpoczynają się zamknięte kwalifikacje do IEM Dallas 2023. Na linii startu zamelduje się m.in. Maciej “F1KU” Miklas i jego OG!

W samo południe rozpocznie się runda inauguracyjna zamkniętego etapu europejskich eliminacji do Intel Extreme Masters Dallas 2023. Na serwerze zameldują się Cloud9, sYnck, Astralis, NiP, GODSENT, OG Esports, Spirit oraz Fnatic.

sYnck spisywane na straty

Zawodnicy Cloud9 podejmą Estończyków z sYnck, którzy są najniżej notowanymi uczestnikami rozgrywek. Niekwestionowanymi faworytem jest oczywiście rosyjsko-kazachski kolektyw, stanowiący siódmą siłę świata. W tym samym czasie bój stoczą Spirit oraz Astralis, które przeżywa ogromny kryzys w swoich szeregach. W przeciągu ostatnich kilkunastu dni obie drużyny walczyły ze sobą w ramach 17. sezonu ESL Pro League. Pierwsza potyczka padła łupem ekipy Roberta “Patsiego” Isyanova, natomiast Duńczycy odpowiedzieli w późniejszym etapie, eliminując Rosjan z CS-owej Ligi Mistrzów.

F1KU naprzeciw Nindżom

W akcji będzie nam dziś dane oglądać Macieja “F1KU” Miklasa i jego OG Esports. Po drugiej stronie barykady zamelduje się Ninjas in Pyjamas, które zaledwie dwa dni wcześniej wygrało inauguracyjną potyczkę z zespołem Polaka w ramach europejskiej edycji BLAST Premier Spring Showdown 2023. Należy jednak wspomnieć, że OG mierzy się z brakiem nominalnego prowadzącego Nemanji “nexy” Isakovića, w którego buty awaryjnie wszedł Nikolaj “niko” Kristensen.

Równolegle GODSENT stawi czoła faworyzowanemu Fnatic. Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora i spółka w ostatnim czasie dotarli do półfinałów BetBoom Playlist Urbanistic 2023, natomiast formacja Freddy’iego “KRIMZA” Johanssona od początku bieżącego roku zaliczyła ogromny regres. Szybko bowiem odpadła z IEM Katowice 2023 i 17. sezonu ESL Pro League, a wczoraj została wyeliminowana przez 9INE z BLAST Premier Spring Showdown.

Pojedynki w ramach pierwszego dnia zamkniętych kwalifikacji do IEM Dallas 2023 (wszystkie zostaną rozegrane o godzinie 12:00):

  • Russia Spirit vs Astralis Denmark
  • Russia Cloud9 vs sYnck Estonia
  • Europe OG Esports vs Ninjas in Pyjamas Europe
  • Europe Fnatic vs GODSENT Sweden

Dwa najlepsze zespoły awansują do IEM Dallas 2023, którego pula nagród wynosi ćwierć miliona dolarów. Amerykańskie wydarzenie odbędzie się w dniach29 maja – 4 czerwca w teksańskim Kay Bailey Convention Center. Bezpośrednie zaproszenia od organizatorów otrzymali m.in. G2 Esports, FaZe Clan, ENCE Pawła “Dychy” Dychy czy Team Liquid.