Respawn.pl

F1KU oraz dycha z wygranymi w pierwszej kolejce IEM Dallas

Autor: Krzysztof Sarna
F1KU

Poszli, wystartowali! Za nami pierwsza seria spotkań w ramach IEM Dallas 2023. W meczach w formacie BO1 dobrze poradzili sobie Polacy, a więc Maciej “F1KU” Miklas oraz Paweł “dycha” Dycha reprezentujący barwy odpowiednio OG Esports oraz ENCE. 

F1KU i dycha zaczynają obiecująco

Turniej już się rozpoczął i każda z drużyn biorących udział w IEM Dallas zdążyła już rozegrać pierwszą mapę. Trzeba podkreślić, że dobrze z zawodami w Teksasie przywitała się dwójką Rodaków uczestnicząca w nich. F1KU oraz dycha tym samym awansowali do półfinałów górnej drabinki.

Już po ogłoszeniu grup oraz pierwszych spotkań Intel Extreme Masters Dallas jasno zaznaczaliśmy, że bardzo pasjonująco, obiecująco i wręcz niesamowicie zapowiada się spotkanie pomiędzy FURIĄ a OG Esports. W praktyce też takie było, ponieważ do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy kompletu rund. Miklas i jego koledzy prowadzili już 14:10, by doprowadzić na własne życzenie do nerwowej końcówki i prowadzić jedynie 14:13 czy 15:14. Na szczęście dla graczy duńskiej organizacji obyło się bez dogrywek i mogli cieszyć się pierwszym triumfem w Stanach Zjednoczonych. 

CZYTAJ TAKŻE: Poznaliśmy wszystkich uczestników HIGH League 7: Grand Prix

Dycha i jego kompani z ENCE pewnie rozprawili się z Complexity Gaming. Fińska organizacja pokonała CoL na Nuke’u rezultatem 16:7.

Ciekawie było również w potyczce pomiędzy FaZe Clanem a Evil Geniuses. Regulaminowe trzydzieści rund nie przyniosło rozwiązania na Mirage’u nawet mimo tego, że Finn “karrigan” Andersen i spółka prowadzili już 15:10. Mimo przegrania pięciu kolejnych odsłon z rzędu reprezentanci FaZe nie podupadli mentalnie i w dogrywkowych odsłonach postawili kropkę nad “i”. 

Taki sam rezultat obserwowaliśmy również w konfrontacji z udziałem Teamu Liquid i Astralis. Identycznej wręcz sytuacji jak FaZe dopuściło się Astralis, które mimo czterech punktów przewagi w kluczowym momencie spotkania nie potrafiło przekuć ich na własną korzyść i musiało drżeć w dogrywce. Duńczykom nie przeszkodziło to jednak, by w bonusowym czasie gry triumfować na Overpassie.

Wyniki 1. kolejki spotkań IEM Dallas prezentują się następująco:

G2 Esports 1:0 Nouns – Inferno 16:5

FURIA 0:1 OG Esports – Inferno 14:16

fnatic 0:1 MOUZ – Nuke 9:16

Heroic 1:0 9z – Mirage 16:9

ENCE 1:0 Complexity Gaming – Nuke 16:7

FaZe Clan 1:0 Evil Geniuses – Mirage 19:17

Cloud9 1:0 Grayhound – Ancient 16:2

Team Liquid 0:1 Astralis – Overpass 17:19