Respawn.pl

F1KU poleci do Brazylii – znamy zaproszone drużyny na brazylijski IEM

Autor: Michał Maćkowski

ESL ogłosiło zespoły, które otrzymały bezpośrednie zaproszone na brazylijską edycję Intel Extreme Masters. Wśród zaproszonych znalazła się jedna drużyna z Polakiem w składzie.

Intel Extreme Masters niedługo zawita do Katowic, jednak już teraz poznaliśmy zaproszone drużyny do kolejnej edycji, która rozegrana zostanie w Brazylii. Na brazylijskiej imprezie na pewno będziemy mieli okazję zobaczyć jednego Polaka w barwach OG. Mowa tutaj o Macieju “F1KU” Miklasie.

Po RMR, ale przed Majorem

IEM Brazil to kolejny duży turniej, który zawita do Brazylii. Jednak tym razem rozgrywki mają dosyć ciekawy termin, bo rozegrane zostaną pomiędzy turniejem RMR a samym Majorem. Mimo to, wiele zespołów zdecydowało się przyjąć bezpośrednie zaproszenie i dzięki czemu  w akcji oglądać będziemy mogli najlepsze ekipy na świecie.

Bezpośrednie zaproszenie do rozgrywek otrzymali między innymi gracze Natus Vincere, FaZe, Cloud9 czy Vitality.  To jednak polskich kibiców najbardziej cieszy widok zespołu OG, w którym oglądać możemy Macieja “F1KU” Miklasa, który jako jedyny z Polaków ma pewny udział w turnieju.

Lista bezpośrednio zaproszonych drużyn na IEM Brazil

Natus VincereFaZeVitalityMOUZNinjas In Pyjamas
fnaticHeroicFURIAOutsidersCloud9
OG

Dycha i ENCE powalczą w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Brazil

To jednak nie koniec dobrych wieści. ESL zaprosiło także zespoły, które powalczą w zamkniętych eliminacjach dla Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz dla Azji. W kwalifikacjach dla starego kontynentu na pewno zagrają gracze ENCE z Pawłem “Dycha” Dychą na czele.

EuropaBad News EaglesENCEBIGSprout
Ameryka PółnocnaComplexitypaiN
Ameryka Południowa00NATION9Z
AzjaIHCLynn Vision

IEM Brazil rozegrane zostanie pomiędzy 16 a 23 kwietnia. W akcji łącznie zobaczymy szesnaście zespołów, które powalczą o pulę nagród wynoszącą 250 000$.