Respawn.pl

F1ku za mocny na Complexity – OG rozpoczyna GET Dubai od zwycięstwa!

Autor: Maks Bartosik

Dziś rano OG z mantuu i F1kiem w składzie rozpoczęło zmagania podczas Global Esports Tour 2022 w Dubaju. Po wyrównanym pojedynku europejska formacja pokonała Complexity 2:1 i awansowała do półfinału turnieju.

O poranku wystartowały rozgrywki Global Esports Tour 2022, w których udział biorą m.in. drużyny NiP, MOUZ czy właśnie OG. Cały turniej rozgrywany jest w Dubaju, a w puli nagród znalazło się 250 tysięcy dolarów, z czego 100 tysięcy trafi do zwycięzcy.

Mecz otwarcia Global Esports Tour 2022 pomiędzy OG i Complexity rozegrany został w formacie BO3. OG zdecydowało się na zagranie overpassa, a Complexity picknęło Vertigo. Decydującą mapą zostało wybrane Inferno.

Overpass na rozgrzewkę

Swoją mapę OG rozpoczęło po stronie atakującej, czyli teoretycznie tej trudniejszej, co było widać od początku meczu. Complexity pewnie powstrzymywało ataki terrorystów, nie pozwalając im nawet na podłożenie ładunku. W rezultacie OG było w stanie ugrać tylko trzy rundy i do drugiej połowy przystępowało z wynikiem 3:12.

Po zmianie stron sytuacja się odmieniła i to Complexity miało problemy z przebiciem się przez obronę OG. F1ku i spółka dosyć szybko zbliżyli się do rywali na dwa “oczka” przy wyniku 11:13, ale wtedy defensywa OG się posypała i formacja dowodzona przez JT domknęła pierwszą mapę, wygrywając 16:13.

Powrót do gry i…

Na mapie wyboru Complexity drużyna mantuu i F1ka rozpoczęła od strony antyterrorystów. Spotkanie na Vertigo od samego początku przebiegało niemal identycznie jak na Overpassie, jednak tym razem to OG dominowało rywali i zakończyło pierwszą część spotkania prowadzeniem 12:3. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zbytnio zmianie i europejska formacja szybko zakończyła mapę wynikiem 16:8.

Trzecią mapę lepiej rozpoczęli zawodnicy Complexity, którzy rozpoczynali jako antyterroryści. Junior i spółka w pewnym momencie prowadzili nawet 4:1, lecz wtedy do głosu doszła ekipa OG, która wygrała siedem rund z rzędu. W końcówce pierwszej części Complexity było w stanie urwać tylko jedną rundę i ostatecznie OG prowadziło 10:5. Po przejściu do defensywy OG mimo wygrania pistoletówki nie było w stanie od razu domknąć spotkania. Complexity starało się wrócić do gry, ale udało im się ugrać tylko 7 punktów i to OG mogło cieszyć się ze zwycięstwa.

OG vs Complexity – 2:1

  • Overpass 13:16
  • Vertigo 16:8
  • Inferno 16:11

Młodzi pokazali pazur

Warto nadmienić, że świetne spotkanie rozegrał Maciej “F1ku” Miklas, który był najlepiej fragującym zawodnikiem swojej drużyny (ex aequo z flamez’em). Polak na trzech mapach zrobił 62 fragi i wykręcił rating 2.0 na poziomie 1.18.

Dzięki tej wygranej, OG awansowało do półfinału turnieju. Tam zmierzą się z wygranym starcia pomiędzy Ninjas In Pyjamas i NASR. Półfinał z udziałem F1ka i mantuu został zaplanowany na piątek na godzinę 15:30. Z kolei dla Complexity jest to koniec zmagań w Dubaju. JT i spółka wrócą do domu z nagrodą “pocieszenia” w wysokości 12 500 dolarów.