Respawn.pl

F1ku zagra w fazie grupowej IEM Cologne 2023 – OG i NIP uzupełniają listę uczestników!

Autor: Maks Bartosik
F1KU

Za nami ostatnie dwa spotkania fazy Play-In IEM Cologne 2023. OG z F1ku w składzie podejmowało Apeks, a Ninjas In Pyjamas mierzyli się z Imperial.

OG – Apkes

F1ku i spółka z OG mieli przed sobą ciężkie wyzwanie – mierzyli się z Apeks trenowanym przez Kubena. Jednak już od samego początku widać było, że to OG jest lepszym zespołem. Podopieczni Ruggaha od samego początku wybranego przez siebie Mirage’a dominowali rywali i do przerwy prowadzili 11:4. Po zmianie stron obraz gry niezbyt się zmienił i OG szybko zdołało domknąć mapę, wygrywając 16:5.

Jeszcze lepiej wyglądało to w wykonaniu formacji F1ku na Inferno, które było wyborem Apeks. OG po stronie broniącej prowadziło aż 12:3 i pewnie zmierzało po końcowy triumf. Ten jednak nie nadszedł aż tak szybko, bowiem Apeks nie składało broni i starało się wybronić z trudnego położenia. Ostatecznie jednak OG nie pozwoliło rywalom na comeback i wygrało 16:10, zapewniając sobie tym samym udział w fazie grupowej IEM Cologne 2023!

Ninjas In Pyjamas – Imperial

W drugim spotkaniu decydującym o tym, kto zagra w fazie grupowej, a kto pożegna się z IEM Cologne 2023, Ninjas In Pyjamas podejmowało brazylijskie Imperial. Spotkanie lepiej rozpoczęli Brazylijczycy, którzy wygrali swoją mapę, Overpassa 16:13. NIP jednak szybko odpowiedziało, wygrywając Ancienta 16:6 i czekała nas trzecia mapa.

Tą był Nuke, który był niezwykle wyrównany. Do wyłonienia końcowego zwycięzcy nie wystarczyło trzydzieści rund i potrzebna była dogrywka. W tej już tak wyrównanej gry nie widzieliśmy, bowiem Ninjas In Pyjamas wygrało 4:0, co finalnie dało im triumf 19:15 i awans do głównej fazy IEM Cologne 2023.