Respawn.pl

F1KU żegna się z IEM Katowice; Nie zobaczymy ponownie żadnego Polaka na arenie w Spodku

Autor: Michał Maćkowski
F1KU

Kolejny IEM Katowice i ponownie nie zobaczymy żadnego Polaka na arenie w Spodku. Ostatni z turniejem pożegnał się Maciej “F1KU” Miklas z OG. 

Smutny dzień dla polskich kibiców, którzy wybierają się na IEM Katowice. Niestety ponownie na arenie Spodka nie obejrzymy żadnego Polaka, bowiem ostatnia nadzieja w postaci Macieja “F1KU” Miklasa i OG prysła po porażce z Outsiders.

Koniec marzeń – bez Polaka na arenie w Spodku

2023 roku nie będzie przełomowy dla polskich kibiców, którzy ponownie na największe imprezie esportowej w naszym kraju nie zobaczą na żywo na arenie żadnego Polaka walczącego o trofeum. Jedna polska drużyna i dwóch graczy w międzynarodowych zespołach walczyło o rozgrywkach, jednak żaden nie dał rady awansować do fazy pucharowej.

Ostatnią polską nadzieją był Maciej “F1KU” Miklas, który dzisiaj mierzył się z Outsiders. Niestety europejska formacja nie mogła wystąpić w tak ważnym spotkaniu w swoim optymalnym składzie, ze względu na problemy zdrowotne Shahar “⁠flameZ⁠” Shushan. W miejsce młodego Izraelczyka do akcji wkroczył trener Casper “⁠ruggah⁠” Due.

Niestety gra w osłabieniu nigdy nie należy do przyjemny, a Outsiders było dzisiaj zdecydowanie lepszą drużyną. Rosyjska formacja najpierw wygrała na Inferno do siedmiu, a następnie domknęła spotkanie na Overpass do dwunastu, eliminując z turnieju ostatniego Polaka i jego zespół.

OG vs Outsiders – 0:2

  • Inferno – 7:16
  • Overpass – 12:16

Complexity eliminuje fnatic z IEM Katowice

Niespodziewanie w drugim spotkaniu także pożegnaliśmy europejską formację. fnatic po trzech mapach okazało się gorze od Complexity, które o awans do fazy pucharowej zmierzy się właśnie z Oustiders.

Complexity vs fnatic – 2:1

  • Inferno – 16:8
  • Vertigo – 9:16
  • Overpass – 16:3

Już niedługo na serwerach rozpoczną się kolejne pojedynki. O awans do fazy pucharowej powalczą gracze FaZe z Liquid. Natomiast w drugim pojedynku o pierwsze miejsce w grupie B i bezpośredni awans do półfinałów Vitality zmierzy się z Heroic.