Respawn.pl

FACEIT i Gucci ze wspólną akademią CS:GO! W jej szeregach znaleźli się Polacy

Autor: Marcin Kapusta

FACEIT postanowiło jeszcze bardziej otworzyć się na młodych. Platforma przy współpracy z Gucci stworzyła własną akademię CS:GO!

Rozwój nowego pokolenia graczy jest jednym z priorytetów esportowego ekosystemu. W ostatnim czasie spopularyzowała się idea tworzenia akademii przez renomowane organizacje. Do tego grona dołączyła również popularna platforma FACEIT, która wraz z luksusową marką ubrań Gucci stworzyła młodociany zespół, oparty o gwiazdy FPL-a i dywizji FPL Challenger.

Z dumą ogłaszamy uruchomienie Gucci Gaming Academy. Wspólnie odczuliśmy potrzebę stworzenia inicjatywy, która wspierałaby rozwój młodych talentów. Akademia posiada profesjonalne struktury, łącząc kropki między FACEIT Pro League, edukacją i dobrym samopoczuciem. Fizyczne i psychiczne wymagania graczy, którzy chcą rywalizować na profesjonalnym poziomie, są wysokie. Zawodnicy mają rygorystyczne harmonogramy treningowe, rywalizują w wielkich turniejach i pod ogromną presją fanów, dlatego ważne jest, aby wschodzące talenty były wyposażone w odpowiednią strukturę wsparcia na wczesnym etapie ich rozwoju. Wspieranie młodych graczy jest jedną z wartości FACEIT’a i mamy nadzieję, że dzięki naszej wspólnej wizji z Gucci, uda nam wykształtować wzorce jutra.” – oświadczył współzałożyciel platformy FACEIT, Michele Attisani.

W nowopowstałym składzie znalazło się dwóch Polaków, Brajan “DGL” Lemecha i Łukasz “mwlky” Pachucki. Nadwiślańscy strzelcy posiadają jeden wspólny mianownik, a mianowicie krótki epizod pod banderą x-kom AGO. Oprócz nich, angaż w Gucci Gaming Academy otrzymali 19-letni Łotysz Mārtiņš “shadiyy” Gūtmani oraz Rokas “EspiranTo” Milasauskas, który w przeszłości reprezentował m.in. CR4ZY, The Imperial czy c0ntact Gaming.

Gucci jest liderem w branży luksusowej i w ramach naszej misji budowania znaczących relacji ze społecznością w prawdziwie autentyczny sposób. Jesteśmy więc oddani wspieraniu wschodzących pokoleń graczy, aby pomóc im w pokonywaniu wyzwań, które napotkają na swojej esportowej drodze. Zrozumienie kwestii, które są dla nich istotne, uczenie się i rozwój to cechy charakterystyczne tej współpracy.” – powiedział dyrektor generalny Gucci VAULT, Nicolas Outinot.

Gracze posiadają szereg dogodności, wynikających ze współpracy. Mowa m.in. o miesięcznym wsparciu finansowym zawodników przez cały okres przynależności do akademii, dostęp do wyspecjalizowanego sztabu szkoleniowego i zajęcia z psychologami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie esportu i radzenia sobie ze stresem. Widać więc, że wszystko zrobione jest profesjonalne, z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu młodych adaptów. Cały zamysł projektu pochwalił nawet członek WHO, Andy Pattison, który wypowiedział następujące słowa: “Z zadowoleniem patrzymy na wysiłki podejmowane przez Gucci i FACEIT, mające na celu zachęcanie ludzi do podjęcia niezbędnych działań na rzecz poprawy zdrowia i samopoczucia”.

Spore zaplecze i struktury przedsięwzięcia

W sztabie szkoleniowym Gucci Gaming Academy znaleźli się dwaj trenerzy, Neil _Neil_M” Murphy i Colin “koi” Thor. Zatrudnienie dwóch osób na to stanowisko wynika z regionów działań akademii. Neil_M będzie poszukiwał młodych talentów i szkolił graczy w Europie, zaś koi na terenie Ameryki Północnej. Ponadto w strukturach akademii figurują także: komentator James Bardolph, jeden z najlepszych graczy w historii Counter-Strike;’a Christopher “GeT_RiGhT” Alesund oraz była reprezentanta CLG Red Stephanie “missharvey” Harvey. Osobistości te pełnią rolę ambasadorów całego przedsięwzięcia.

Skład Gucci Gaming Academy wygląda następująco:

  • 🇵🇱 Brajan “DGL” Lemecha
  • 🇵🇱 Łukasz “mwlky” Pachucki
  • 🇱🇹 Rokas “EspiranTo” Milasauskas
  • 🇱🇻 Mārtiņš “shadiyy” Gūtmani
  • 🇮🇪 Neil “Neil_M” Murphy (trener)
  • 🇺🇸 Colin “koi” Thor (trener)