Respawn.pl

FACEIT wprowadził możliwość weryfikacji tożsamości!

Autor: Michał Maćkowski
FACEIT

Dużą aktualizację wprowadziła jedna z najpopularniejszych platform do grania w CS:GO. FACEIT postanowił bowiem dodać możliwość weryfikacji konta za pomocą dokumentu tożsamości. 

Do tej pory żadna duża platforma, na której gra się w CS:GO nie zdecydowała się na aż tak duży ruch. Teraz jednak przyszła pora na małą rewolucję, bo FACEIT zdecydował się wprowadzić możliwość weryfikacji swojego konta poprzez dowód tożsamości Ma to pomóc między innymi w walce z oszustami.

FACEIT wprowadza weryfikacje tożsamości

O wprowadzeniu weryfikacji  na FACEIT dowodem tożsamości mówiono już od kilku tygodni. Jednak wreszcie stało się to rzeczywistością, a platforma wprowadziła na razie nieobowiązkową weryfikację. Dodanie takiej opcji ma umożliwić FACEIT znacznie większe możliwości z walką z oszustami, smurfami czy graczami, którzy boostują konta.

Na ten moment weryfikacja dowodem tożsamości nie jest obowiązkowa i można ją zrobić w ustawieniach swojego konta. W przyszłości jednak weryfikacja będzie potrzebna, aby korzystać z niektórych funkcji, jakie oferuje FACEIT. Do tej pory na platformie najczęściej wymagana była weryfikacja poprzez numer telefonu.

Aby zweryfikować swoje konta na FACEIT, trzeba mieć ukończone 18 lat oraz ustawić odpowiedni kraj, z którego posiadamy dany dokumentu tożsamości. Następnie do platformy trzeba przesłać jeden z trzech dokumentów (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy)o oraz zrobić sobie selfie.

Więcej informacji na temat wprowadzonych zmian można znaleźć tutaj.