Respawn.pl

Fala banów przeszła przez Counter-Strike 2; Wielkość jej jednak nie powala

Autor: Michał Maćkowski
VAC

Counter-Strike 2 doczekał się pierwsze fali banów skierowanej w kierunku oszustów. To jednak jej wielkość pozostawia jeszcze sporo do życzenia, jeżeli porównamy podobne sytuacje do CS:GO.

Pierwsza fala banów w Counter-Strike 2 za nami

Nie ma co ukrywać, że Counter-Strike 2 z pewnością ma problem z oszustami, a sugerowany przez Valve anty-cheat, który miał działać tak jakby na żywo, jest jeszcze nie do końca przygotowany. To jednak pierwsza fala banów przeszła już przez nową wersję gry, ale jej wielkość może zostawić wiele do życzenia.

Jak poinformował CrudeUK, największy cheat do Counter-Strike 2 został wykryty, a gracze 2 października, przed aktualizacją do gry, zostali zablokowani.  Mowa tutaj o sporej ilości kont, które co ciekawe, miały w swoich ekwipunkach bardzo drogie skiny.

Według strony Convars, największa fala vac banów (blokady nakładane przez system anty-cheat) miała miejsce 28 września, czyli dzień po premierze CS 2. Natomiast fala Game Banów (blokady nakładane przez dewelopera, albo np. za pośrednictwem Overwatcha) już trzeciego października. Wtedy taki rodzaj blokady otrzymało ponad 1100 kont.

FALA BANÓW Counter-Strike

fot. https://convars.com/

Wśród zbanowanych kont znalazły się ekwipunki warte nawet po kilka tysięcy dolarów. Tak o to jeden z użytkowników miał w swoim ekwipunku między innymi nóż motylkowy tygrysi kieł.

Więcej informacji o CS 2 można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.