Respawn.pl

Fantasy Expo składa oświadczenie ws. skargi na Polsat

Autor: Sergiusz Lelakowski

Ciąg dalszy afery z Fantasy Expo, Polsatem i ELEAGUE Majorem w roli głównej. Zarząd wspomnianej agencji e-sportowej wydał na Facebooku oświadczenie, w którym m.in. zapewnia, że celem słynnej już skargi było “wyrównanie szans”.

 

Jeśli pierwszy raz słyszycie o sprawie związanej z Fantasy Expo – namawiam do zapoznania się w pierwszej kolejności z tym artykułem. W skrócie, firma znana m.in. z organizowanych rozgrywek e-sportowych, wniosła skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Polsat, który miał transmitować rozgrywki ELEAGUE Major w godzinach popołudniowych.

Prawnicy FE posłużyli się wręcz kuriozalną argumentacją, opisującą w przekoloryzowany sposób “brutalność” pokazywanych rozgrywek. Ostatecznie, mecze były transmitowane od 23 – godziny, od której dozwolone jest puszczanie audycji tylko dla dorosłych.

Na facebookowym profilu Fantasy Expo Challenge, ligi organizowanej przez FE, dzisiaj pojawiło się oświadczenie ws. zaistniałej sytuacji, po której – jakby nie patrzeć – dużo osób skrytykowało działania tej firmy.

https://www.facebook.com/fechallenge/posts/1745107132169737

Z wpisu dowiadujemy się, że “pismo nie było wymierzone w e-sport”, tylko miało na celu “wyrównanie szans”. Standardowo, w oświadczeniu znalazły się także przeprosiny dla wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Trudno sądzić, żeby te słowa choć trochę uspokoiły falę krytyki.