Respawn.pl

Fantasyexpo Cup – turniej do BLAST Premier! Udział weźmie PACT

Autor: Krzysztof Sarna

Czegoś takiego nam było potrzeba! Światło dzienne ujrzał turniej Fantasyexpo Cup, dzięki któremu będzie można się zakwalifikować do BLAST Premier Showdown. 

Fantasyexpo Cup będzie skupiał się na zespołach wywodzących się z Europy Zachodniej. W całym przedsięwzięciu będzie chodziło o rozwój rozgrywek, a znalazły się w nim następujące państwa: Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Austria, Szwajcaria oraz Lichtenstein.

Rozgrywki BLAST Premier w tym roku jeszcze bardziej są otwarte na zespoły, które aspirują do gry na najwyższym poziomie. BLAST nadal kontynuuje i poszerza swoje horyzonty z wybranymi firmami partnerskimi. Wszystko to, by dać szansę zaistnieć i pokazać się formacjom prawie z całego świata. Dlatego też zadaniem wybranych partnerów jest organizacja wydarzeń, które będą drogą kwalifikacyjną do tegorocznych przystanków BLAST Premier Showdown – zarówno wiosennego, jak i jesiennego.

Tym jednym z partnerów została agencja gamingowa Fantasyexpo, która zajmie się rozgrywkami dla regionu Europy Zachodniej. W regionie tym znalazły się następujące kraje: Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Asutria, Szwajcaria i Lichtenstein.

– Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z Fantasyexpo, mają udokumentowane doświadczenie w tworzeniu wspaniałych wydarzeń Counter-Strike i współpracy z najbardziejutalentowanymi drużynami w Europie Zachodniej. Naszą ambicją w 2021 roku jest uczynienie BLAST Premier najbardziej otwartą i dostępną serią turniejów na scenie. Współpracując z wiodącymi partnerami regionalnymi, takimi jak Fantasyexpo, jesteśmy w stanie to osiągnąć, ponieważ setki drużyn mają szansę wziąć udział w wiosennym pojedynku – powiedział Andrew Haworth, komisarz BLAST Premier.

W Fantasy expo Cup łącznie udział weźmie osiem drużyn. W wiosennej odsłonie rozdany trzy zaproszenia dla mousesports, FunPLus Phoenix za wysokie miejsce w rankingu HLTV oraz do mistrzów PLE – MAD DOG’S PACT. Natomiast pięć pozostałych formacji zostanie wyłonionych za pomocą kwalifikacji organizowanych w poszczególnych regionach. Te będą miały miejsce w dniach 5-13 marca.

Szczegóły wszystkich eliminacji oraz systemu prezentują się następująco:

FE CUP 1920x1080 path
fot. Komunikaty Prasowe
FE CUP 1920x1080 path extended
fot. Komunikaty Prasowe
FE CUP 1920x1080 slot dist
fot. Komunikaty Prasowe

19-20 marca odbędą się otwarte kwalifikacje ostatniej szansy. Wystąpić w nich będą mogły wszystkie drużyny z Europy Zachodniej. Eliminacje te wyłonią ostatniego uczestnika turnieju.

O awans do BLAST Premier Showdown powalczy osiem zespołów. Najlepsza drużyna zagrana we wiosennym Showdownie i otrzyma również 25 tysięcy dolarów. Będzie się to rozgrywało 23-25 marca.

Oficjalna transmisja z poszczególnych turniejów będzie miała miejsce na kanale BLAST TV.