Respawn.pl

Farming Simulator 22 – darmowy dodatek Precyzyjne Rolnictwo już dostępny

Autor: Marcin Skrętkowicz

GIANTS Software wydawca i deweloper Farming Simulator 22 z przyjemnością informuje, że od dziś dostępny jest darmowy dodatek do gry zatytułowany Precyzyjne Rolnictwo. Projekt tego rozszerzenia został zainicjowany przez firmę John Deere i EIT Food oraz współfinansowany przez UE. Dodatek wprowadzający do gry wiele nowych funkcji i maszyn dostępny jest do pobrania za darmo przez oficjalny ModHub na PC i konsolach.

Zrównoważony rozwój dzięki inteligentnym technologiom rolniczym
Dodatek wprowadza nowe mechanizmy rozgrywki oparte są na rzeczywistej technologii inteligentnego rolnictwa, takie jak pobieranie próbek gleby, analizy ekonomiczne oraz oceny środowiska, które pozwolą określić, czy prowadzone działania rolnicze są przyjazne dla środowiska.


Czujniki upraw wraz z odpowiednim dawkowaniem środków do pielęgnacji plonów pomagają graczom oszczędzać nasiona, nawozy, herbicydy, paliwo, a w efekcie pieniądze. Wszystko to przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu pracy na środowisko.

Nowe maszyny zwiększają dynamikę rozgrywki

Aby rozwinąć asortyment dostępnych w grze narzędzi rolniczych do prowadzenia zrównoważonego gospodarstwa darmowy dodatek Rolnictwa Precyzyjnego wprowadzi między innymi: ISARIA Scout do pobierania próbek gleby, czujniki ISARA PRO Active i PRO Compact do mierzenia poziomu azotu w uprawach oraz John Deere R732i z technologią oprysku punktowego “PowrSpray” do dynamicznego zwalczania chwastów. W ofercie znajdą się również maszyny John Deere Gator i Kotte Garant PTR 30.000 do nawożenia pól.

“Cieszymy się, że dzięki technologii zrównoważonego rolnictwa możemy zaoferować naszym fanom zwiększenie realizmu rozgrywki podczas prowadzenia wirtualnych działalności gospodarczych” – komentuje Stefan Maurus, Gameplay Programmer & Lead Integrator w GIANTS Software, odpowiedzialny za opracowanie DLC. „To ważne przedsięwzięcie ma na celu podkreślenie korzyści płynących z zastosowania zrównoważonych technologii rolniczych. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia i możliwości współpracy z John Deere, EIT Food i wszystkimi innymi partnerami.”

Więcej maszyn i nowa marka w aktualizacji darmowej zawartości

Celem projektu było poszerzenie wiedzy społeczeństwa na temat nowoczesnych technologii rolniczych we współpracy z Uniwersytetem Hohenheim (Niemcy), Uniwersytetem w Reading (Wielka Brytania), Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk oraz Grupo AN – największą spółką zbożową w Hiszpanii. Pierwsza wersja dodatku Precyzyjne Rolnictwo do Farming Simulator 19 okazała się wielkim sukcesem i została pobrana milion razy na całym świecie.

Do Farming Simulator 22 dostępna jest także darmowa aktualizacja 1.4, która wymagana jest do aktywacji dodatku Precyzyjne Rolnictwo. Łatka wprowadza do gry również ulubiony przez fanów ciągnik CLAAS XERION 5000- 4000, wózek widłowy ETV 216i niemieckiego producenta Jungheinrich, a także różne narzędzia czeskiej firmy Salek, która została wprowadzona jako nowa marka do serii.