Respawn.pl

Farming Simulator 22 – mulczowanie, usuwanie kamieni i wałowanie

Autor: Marcin Skrętkowicz

Deweloper i wydawca GIANTS Software przedstawia nowe mechaniki rozgrywki, które pojawią się w Farming Simulator 22. Mulczowanie, zbieranie kamieni oraz wałowanie gleby – trzy nowe rodzaje pracy w terenie dostarczą więcej wirtualnych doświadczeń. Bardziej realistyczne odwzorowanie rolnictwa pozwoli graczom jeszcze bardziej poprawić jakość gleby, na uprawianym przez nich polu.

Mulczowanie

Podczas gdy mulczowanie znane jest w domowym ogrodnictwie i wykorzystuje się w nim wiór z kory, w Farming Simulator 22 staje się ono nieodłączną częścią zwiększania plonów, tak jak w prawdziwym rolnictwie. Gracze mogą znacząco poprawić jakość gleby, ściółkując wąskie przestrzenie między winoroślami i gajami oliwnymi świeżo ściętą trawą, sprawiając jednocześnie, że uprawa wygląda ładnie i czysto.

Usuwanie kamieni

Wirtualni farmerzy nie walczą wyłącznie z chwastami na swojej roli. Znajdujące się pod ziemią kamienie mogą zostać wykopane przez orkę lub kultywatorowanie. Aby uniknąć ryzyka uszkodzenia maszyny, gracze będą musieli ja usunąć. W zależności od wielkości kamieni niezbędne okażą się specjalne narzędzia do ich zbierania przymocowane do traktora, lub odpowiednie wały do ich przetoczenia. W ten sposób zostanie oczyszczona wierzchnia warstwa gleby.

Wałowanie

Dzięki efektownie wyglądającym walcom rolniczym gracze mogą wciskać małe kamienie z powrotem w ziemię, aby ukryć konsekwencje upraw. Przetaczając te ciężkie maszyny przez pole zagęszcza się jednocześnie glebę, a rolnicy uprawiający łąki zyskują również w ten sposób etap nawożenia.

Dobrze wyglądająca gleba – uczta dla oczu rolnika

W Farming Simulator 22 wirtualni farmerzy zobaczą również zupełnie nowe tekstury ziemi. Dzięki nim uzyskano większą różnorodność wizualną i autentycznie odwzorowano różne stany gleby.

Farming Simulator 22 ukaże się 22 listopada na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X oraz Xbox One w polskiej wersji językowej.