Respawn.pl

Strona główna » Faworyci pierwszego dnia BLAST Premier Fall Final nie zawiedli

Faworyci pierwszego dnia BLAST Premier Fall Final nie zawiedli

Autor: Krzysztof Sarna

Wystartowali, poszli, zainaugurowali! Za nami pierwszy dzień w ramach BLAST Premier Fall Final. Wszystkie spotkania przebiegły zgodnie jednak z ogólnymi oczekiwaniami. Żaden z faworytów w środę nie zawiódł.

Na pierwsze cztery spotkania BLAST Premier Fall Final tylko jedno wykroczyło poza dwie mapy. Nie ma się jednak czym przejmować, ponieważ przed nami jeszcze cztery dni rywalizacji, tak więc możemy być niemal pewni, że jeszcze będzie ciekawie. 

CZYTAJ TAKŻE: Deluxe Ski Jump 2 powered by Rockstar Energy Drink już 3 grudnia!

Przyjrzyjmy się zatem, co w środę działo się w Kopenhadze. Na sam początek FaZe Clan bardzo pewnie pokonał OG Esports i tym samym rozpoczyna proces odbudowy po nieudanym Majorze w Rio. Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy wygrali na Ancient do trzech, a następnie na Mirage’u do sześciu. 

Jedyne starcie, które obfitowało w pełną serię to skandynawskie derby. Wyżej notowane Heroic nie zawiodło, chociaż było o krok od końcowej porażki. NiP prowadziło 1:0 dzięki triumfowi na Inferno do trzynastu. Później jednak Duńczycy byli bezlitośni, ponieważ na Ancient mylili się tylko sześć razy, a na Overpassie cztery. 

CZYTAJ TAKŻE: ESL Impact wraca! Kobiece rozgrywki odbędą się podczas IEM Katowice 2023

Natus Vincere na spokojnie wygrało z Fluxo, aczkolwiek co nieco należy powiedzieć o Duście. Pierwsza połowa była wyrównana i to ukraińsko-rosyjski kolektyw po grze w obronie prowadził 8:7. Później jednak to zespół z Kraju Kawy wysunął się na trzypunktowe prowadzenie (12:9). W samej końcówce areny snajperów było jeszcze gorąco, a to za sprawą remisu po czternaście. W ostateczności ciśnienie to lepiej znieśli gracze z regionu CIS. Mirage był już o wiele bardziej klarowny z ich strony, ponieważ zakończył się po stanie 16:7.

Na samo zakończenie środy Team Liquid pokonał G2 Esports. Pierwotnie organizacja ze Stanów Zjednoczonych zwyciężyła Vertigo do dziesięciu. O wiele więcej można powiedzieć o Mirage’u, na którym “Samuraje” nie byli w zbyt dobrej sytuacji, a to za sprawą przegrywania 6:12. Seria wygranych rund sprawiła jednak, że całe zawody udało się zamknąć w dwóch arenach. 

Wyniki środowych spotkań BLAST Premier Fall Final prezentują się następująco:

FaZe Clan 2:0 OG Esports – Ancient 16:3, Mirage 16:6

Heroic 2:1 Ninjas in Pyjamas – Inferno 13:16, Ancient 16:6, Overpass 16:4

Natus Vincere 2:0 Fluxo – Dust2 16:14, Mirage 16:7

Team Liquid 2:0 G2 Esports – Vertigo 16:10, Mirage 16:14