Respawn.pl

Faza grupowa ESL Mistrzostw Polski na ostatniej prostej. Dużo niewiadomych

Autor: Aleksander Kurcoń

Za nami przedostatnia kolejka fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022. Wisła All in! Games Kraków jest wciąż niepokonana i ma już zapewnione 1. miejsce w grupie. Pozostałe lokaty nadal nie są pewne.

Grupa A

Znamy już zwycięzcę grupy – to Wisła All in! Games Kraków. Biała Gwiazda pokonała bez problemu MAD DOG’S PACT w ostatniej kolejce i tym samym zanotowała już ósme zwycięstwo w tym sezonie. Wiślacy idą jak burza po obronę tytułu mistrza Polski.

Dużym zaskoczeniem mogła być przegrana Ungentium z czerwoną latarnią ligi – Teamem ESCA Gaming. Drużyna aspirująca do play-offów potknęła się i tym samym do samego końca będzie toczyła bardzo ciężką walkę o awans do kolejnej fazy. Z tego sytuacji mogą się cieszyć gracze x-kom AGO, którzy mają dzięki temu nadal szansę na 3. miejsce i tym samym awans do play-offów. Zadanie byłoby jednak łatwiejsze, gdyby Jastrzębie nie przegrały w ostatniej kolejce z PACTEM.

Wyniki ostatniej kolejki:

  • Wisła All in! Games Kraków 16:5 MAD DOG’S PACT (Ancient)
  • Ungentium 23:25 Team ESCA Gaming (Mirage)
  • Forsaken 7:16 Team ESCA Gaming (Dust2)
  • x-kom AGO 13:16 MAD DOG’S PACT (Dust2)

Sytuacja w tabeli:

1. Wisła All in! Games Kraków 8-0 23 pkt
2. MAD DOG’S PACT 5-4 15 pkt
3. Ungentium 3-5 10 pkt
4. Forsaken 3-5 10 pkt
5. x-kom AGO 2-5 7 pkt
6. Team ESCA Gaming 3-5 7 pkt

Grupa B

Sytuacja w grupie B jest nieco inna, bo tutaj poznaliśmy już pierwszego spadkowicza – ThunderFlash. Błyskawice rozgrywają fatalny sezon, przegrywając z HONORIS, ostatecznie wbili sobie gwóźdź do trumny. Ekipa NEO i TaZa zaś obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli i idzie łeb w łeb z GameAgents. Przed ostatnią kolejką w lepszej sytuacji jest jednak HONORIS, bo ma do rozegrania mecz z Impression, a GameAgents zagra z Illuminar Gaming.

iHG zaś ponownie wygrało i wydaje się, że pierwsze miejsce dla “Oczka” pozostaje tylko formalnością. Ciekawszą sytuację ma Anonymo, które nadal znajduje się poza miejscami dającymi awans do play-offów. Innocent i spółka na pewno będą chcieli to zmienić, mają ku temu okazję, ale muszą wygrać dwa kolejne mecze.

Wyniki ostatniej kolejki:

  • HONORIS 16:6 ThunderFlash (Nuke)
  • GameAgents 11:16 Anonymo (Ancient)
  • Illuminar 16:13 Impression (Inferno)

Sytuacja w tabeli:

1. Illuminar Gaming 6-1 18 pkt
2. HONORIS 5-4 15 pkt
3.  GameAgents 5-4 15 pkt
4. Anonymo Esports 4-4 12 pkt
5. Impression 3-5 9 pkt
6. ThunderFlash 1-6 3 pkt