Respawn.pl

Faza grupowa Esports Championship Series zakończona

Autor: Sergiusz Lelakowski

Wczoraj odbyły się ostatnie spotkania w ramach fazy grupowej Esports Championship Series Season 1, a to oznacza, że wiemy już jakie zespoły awansowały na finały lanowe, a także kto będzie rywalizował jeszcze w dodatkowych playoffach. 

Zdecydowanym zwycięzcą europejskiej edycji zostało duńskie Astralis, które wygrało siedem spotkań i przegrało tylko jedno. Bezpośrednio razem z nimi na finały offline awansowali także reprezentanci G2, którzy w swoim ostatnim spotkaniu pokonali Ninjas in Pyjamas i zrównali się punktami z forestem i spółką, a także z FaZe Clan.

Tutaj zdecydował bilans bezpośrednich starć oraz zdobyte i stracone rundy. Statystyki lepiej wyglądały po stronie G2, które wraz z Astralis na pewno zagra w Londynie w dniach od 24 do 26 czerwca.

ECS Esports

Źródło: HLTV.ORG

Tam zobaczymy łącznie cztery europejskie składy. Dwa brakujące poznamy po zakończeniu dodatkowych playoffów, w których zagrają składy z miejsc od 3 do 6. Mowa tutaj o Ninjas in Pyjamas, FaZe Clan, Mousesports i Fnatic. Dziś ruszają pierwsze mecze. Obowiązywać będzie drabinka podwójnej eliminacji.

  • 18:00 – NiP vs Fnatic (BO3)
  • 21:00 – mousesports vs FaZe Clan (BO3)

Polskich kibiców zasmuci wiadomość o dość słabym miejscu Virtus.pro. Najlepsza polska drużyna CS:GO zajęła ósme miejsce z bilansem 3-5.