Respawn.pl

FaZe bez szans! Spirit triumfuje na IEM Katowice 2024!

Autor: Maks Bartosik
Team Spirit donk

Kto by się spodziewał, że to będzie trzymapowy finał! A jednak, Spirit potrzebowało tylko trzech map by rozprawić się z FaZe i wygrać IEM Katowice 2024!

Wielki finał IEM Katowice 2024 rozgrywany był w formacie Best Of Five. Pierwszą mapą był Nuke, wybrany przez FaZe. Spirit z kolei zdecydowało się na zagranie Mirage, a trzecią mapą miał być Overpass, ponownie wybrany przez FaZe. Spirit jako swój drugi pick wybrało Ancienta, a decydującą mapą miał być Anubis.

Nuke (pick FaZe)

Nuke rozpoczał się lepiej dla zawodników Spirit, którzy po stonie terrorystów wyszli na prowadzenie 5:2. Mimo świetnego startu, nie udało im się jednak utrzymać prowadzenia do przerwy i finalnie mieliśmy remis 6:6.

Druga połowa ponownie lepiej rozpoczęła się dla graczy Spirit, którzy ponownie wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu, wygrywając 13:9.

Mirage (pick Spirit)

Zdecydowanie bardziej wyrównany był wybrany przez Rosjan Mirage. Donk i spółka zaczęli po stronie atakującej i na start przegrywali 0:3, jednak zdołali wyjść na prowadzenie 4:3. Długo jednak się nim nie nacieszyli, bowiem FaZe ponownie im odskoczyło, do przerwy prowadząc 7:5.

Ale i oni nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. Spirit złapało wiatr w żagle po stronie broniącej i bez problemów radziło sobie z atakami rywali, wygrywając siedem z ośmiu pierwszych rund. Przebudzenie FaZe nastąpiło dopiero przy wyniku 6:12. Karrigan i spółka wygrali jednak tylko trzy rundy z rzędu i to było na tyle. Końcowy wynik brzmiał 13:11 dla Spirit.

Overpass (pick FaZe)

Ostatnią nadzieją dla FaZe był wybrany przez nich Overpass, jednak już od samego początku widać było, że FaZe nie ma dzisiaj sposobu na rosyjską formację. Spirit rozpoczęło mecz od wyjścia na prowadzenie 6:0 i pewnie zmierzało po skończenie finału na trzeciej mapie. Nie przeszkodziła im w tym nawet jedna wygrana runda przez FaZe, bowiem do przerwy było aż 11:1.

Po zmianie stron FaZe zdołalo jeszcze ugrać dwie rundy i to było na tyle. Spirit wygrało Overpassa 13:3 i to Rosjanie już za chwilę wzniosą puchar za wygraną w Spodku!

Spirit zgarnia milion dolarów!

Spirit za wygraną w wielkim finale IEM Katowice 2024 otrzyma aż milion dolarów nagrody, a to nie wszystko. Oprócz pieniędzy i klasycznego pucharu, Rosjanie wywalczyli sobie bilety na IEM Cologne 2024 i Esport World Cup 2024!