Respawn.pl

FaZe i NEO meldują się w wielkim finale Majora!

Autor: Krzysztof Sarna
Karrigan Frozen FaZe

Pierwszy półfinał PGL Majora w CS2 za nami! Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu pokonali po pełnej serii Team Vitality i tym samym zameldowali się w wielkim finale pierwszego w historii Counter-Strike’a 2 Majora. 

NEO i FaZe w wielkim finale pierwszego Majora!

Pierwsze półfinałowe spotkanie zainicjował Nuke, na którym organizacja ze Stanów Zjednoczonych rywalizowała z początku w ataku. Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy bardzo dobrze weszli w to spotkanie, nie pozostawiając praktycznie szans “pszczołom”, triumfując w pierwszej odsłonie aż 9:3. Po przerwie inicjatywę przejęli gracze Vitality, którzy zdobyli cztery punkty z rzędu i tym samym mieli niemalże kontakt (9:7). Na tym się jednak zakończyło, ponieważ FaZe po tym, jak odpowiedziało czterema wygranymi odsłonami z rzędu, objęło prowadzenie w meczu.

Na drugiej arenie, jaką stanowiło Vertigo wybrane przez trzecią siłę świata, ta wzięła odwet za przegranego Nuke’a. Organizacja znad Sekwany grając po stronie terrorystów, nie pozostawiła żadnego złudzenia, że rozdaje karty, wygrywając aż 11:1. Po zmianie stron doszło do lekkiego przestoju, podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego dzięki wygranej rundzie pistoletowej sięgnęli jeszcze po dwie rundy. Następnie ekipy grały punkt za punkt, co jedynie dopełniło dzieła zniszczenia (13:5).

Decydującą lokacją pierwszego półfinału było Inferno. Grające po stronie antyterrorystów “pszczoły” wygrywały 3:0. Jednakże na przestrzeni całej pierwszej połowy to Robin “ropz” Kool i jego kompani prezentowali się lepiej, wygrywając 7:5. Następnie po przerwie doszło do wymiany “trzy za trzy”, w wyniku której FaZe wygrywało 10:8. Po tym, jak amerykańska organizacja dopisała kolejne trzy oczka z rzędu, zakończyła mecz i zameldowała się w wielkim finale.

Team Vitality vs. FaZe Clan 1:2 – Nuke 7:13, Vertigo 13:5, Inferno 8:13

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 są marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawia marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny jest zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.