Respawn.pl

FaZe lepsze po pełnej serii od OG na BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Niedziela dała nam znać o wstępnym kształcie grupy B BLAST Premier Spring Groups. Poznaliśmy jej pierwszego finalistę, którym jest FaZe Clan. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych okazała się lepsza w starciu przeciwko OG Esports. Polak i spółka starali się, walczyli, ale w pełnej serii to jednak przeciwnik okazał się lepszy.

Można powiedzieć, że niedziela na BLAST Premier Spring Groups miała spokojny przebieg. Jedynie dwa spotkania, z czego tylko jedno obfitowało w trzy mapy. Fani znad Wisły mogli obserwować Macieja “F1KU” Miklasa i jego kolegów, którzy rywalizowali przeciwko FaZe Clanowi, ale trochę im zabrakło.

CZYTAJ TAKŻE: Bezprzewodowy głośnik ze skórzanym uchwytem, czyli recenzja Xblitz Master X

Zawody pomiędzy tymi ekipami rozpoczęły się od Mirage’a, którego wybrała organizacja ze Stanów Zjednoczonych. W jej trakcie było widać, że Robin “ropz” Kool i jego koledzy świetnie się poruszają na “polskiej mapie”. Świetne zawody rozgrywał właśnie Estończyk, którego stosunek zabójstw do śmierci wyniósł 22-11, co przełożyło się na rating 1.61. OG wzięło jednak rewanż na Ancient, triumfując do jedenastu. Tak więc kwestia grupowego finału ponownie była otwarta. O jej rozwiązaniu przesądziło Inferno, na którym jednak reprezentanci czwartej siły świata dokonali destrukcji i wygrali do czterech.

A jeżeli mowa już o destrukcji, to tak samo, a nawet jeszcze gorzej było na pierwszej arenie w starciu z udziałem Complexity Gaming i Teamu Liquid. Zawodnicy spod szyldu “Białej Gwiazdy” wybrali Anubisa, ale nie wiedzieć czemu, przegrali na własnym obiekcie do dwóch! Na całe szczęście tak jednostronnego przebiegu nie miał Overpass, ale i tak TL kontrolowało jego losy, nie pozwalając CoL ani razu wysunąć się na prowadzenie. 

Tym samym FaZe Clan awansował do finału grupy B. O drugie miejsce w tym pojedynku powalczy OG Esports i Team Liquid już we wtorek. Z kolei Complexity zostało zepchnięte do Knockout Stage.

Niedzielne wyniki BLAST Premier Spring Groups prezentują się następująco:

FaZe Clan 2:1 OG Esports – Mirage 16:7, Ancient 11:16, Inferno 16:4

Complexity Gaming 0:2 Team Liquid – Anubis 2:16, Overpass 12:16