Respawn.pl

Strona główna » FaZe na 4. miejscu w rankingu HLTV! Wisła Kraków w końcu w TOP30

FaZe na 4. miejscu w rankingu HLTV! Wisła Kraków w końcu w TOP30

Autor: Krzysztof Sarna

Witamy Państwa w ostatniej aktualizacji rankingu HLTV w lutym, a także pierwszej po zakończonym Intel Extreme Masters Katowice 2022. Pozmieniało się sporo. Zarówno na scenie międzynarodowej, jak i polskiej. FaZe Clan dzięki wygraniu turnieju wskoczył na czwartą lokatę. U nas również jest ciekawie, ponieważ Wisła All iN! Games Kraków w końcu zawitała do TOP30. 

FaZe Clan zapisał się wczoraj na kartach historii i to bezsprzecznie. Drużyna ze zmiennikiem wygrała tak wielki turniej, jakim jest przecież IEM Katowice. Natus Vincere nadal znajduje się na tronie i co więcej – ma komplet punktów. Na trzecie miejsce zawitało G2 Esports, które dotarło przecież do finału turnieju na Śląsku. FaZe jest oceniane aktualnie na czwartą siłę świata. W związku z tym w notowaniu w dół poszedł Team Vitality i Virtus.pro. Heroic dzięki półfinałowi awansowało o jedną lokatę, a dokładniej na siódmą. Nieciekawie wygląda sytuacja NiP-u, Astralis i OG Esports, które zamykają grono najlepszej dziesiątki świata.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:
 1. Natus Vincere
 2. Gambit Esports
 3. G2 Esports (+2)
 4. FaZe Clan (+5)
 5. Team Vitality (-2)
 6. Virtus.pro (-2)
 7. Heroic (+1)
 8. Ninjas in Pyjamas (-2)
 9. Astralis (-2)
 10. OG Esports

W końcu doczekaliśmy się awansu Wisły All iN! Games Kraków do najlepszej trzydziestki świata. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ w ubiegłym tygodniu Biała Gwiazda rozegrała naprawdę bardzo dobre, otwarte kwalifikacje do turnieju RMR, ulegając w finale Dignitas. Ekipa z Krakowa awansowała aż o osiem pozycji i jest aktualnie na 24. Różnica pomiędzy pierwszą a drugą jest spora, ponieważ następnie jest MOUZ NXT na 43. lokacie. Anonymo Esports wyprzedziło MAD DOG’S PACT, HONORIS jest nad UNGENTIUM. Bardzo nisko jest x-kom AGO, które dzielą zaledwie cztery miejsca od setnego. Na równej setce jest zresztą MONKE, a na 126. GameAgents. 

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:
 • 24. Wisła All iN! Games Kraków (+8)
 • 43. MOUZ NXT (-4)
 • 52. Anonymo Esports (+6)
 • 68. MAD DOG’S PACT (-11)
 • 87. HONORIS (+1)
 • 92. UNGENTIUM (-14)
 • 96. x-kom AGO (-32)
 • 100. MONKE (-13)
 • 126. GameAgents (+1)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 7 marca.