Respawn.pl

FaZe ostatnim uczestnikiem paryskiego Majora; Znamy wszystkie drużyny, które zagrają na ostatnim Majorze w CS:GO

Autor: Michał Maćkowski

Europejski RMR za nami! Jako ostatni na liście uczestników ostatniego Majora w CS:GO zapisali się gracze FaZe, którzy wyeliminowali Cloud9!

Ostatnie kwalifikacje do ostatniego Majora w CS:GO zapamiętamy na długo, ze względu na niespodziewane wyniki. Na paryskim Majorze nie zobaczymy między innymi Virtus.pro oraz Cloud9, czyli dwa topowe rosyjskie zespoły. Ten drugi w meczu decydującym pozwolił na powrót FaZe i nie pojedzie na Majora.

FaZe zamyka grono uczestników ostatniego Majora w CS:GO

Major bez FaZe byłby bardzo dziwny, jednak wszystko skończyło się dobrze dla fanów międzynarodowej formacji. Ekipa Finna “karrigana” Andersena była cieniem samego siebie podczas rywalizacji grupowej, gdzie udało się zaledwie zgarnąć miejsce w kwalifikacjach ostatniej szansy. To jednak drugiej szansy FaZe już nie zmarnowało!

Międzynarodowy zespół na start turnieju ostatniej szansy pokonał rosyjskie Aurora, a o ostatnie miejsce zmierzył się z Cloud9. Trzeba przyznać, że pojedynek pomiędzy tymi drużynami o miejsce na Majora był dosyć nietypowy, bo niecały miesiąc wcześniej ekipy rywalizowały w finale siedemnastego sezonu ESL Pro League i mało kto pomyślał, że jednej z nich nie zobaczymy na ostatnim Majorze w CS:GO. To jednak ostatecznie na Majorze jako ostatni zameldowali się gracze FaZe, którzy wrócili na Mirage z dalekiej podróży i dokończyli spotkanie na Inferno.

FaZe vs Cloud9 – 2:0

  • Mirage – 19:15
  • Inferno – 16:9

Znamy wszystkich uczestników BLAST.TV Paris Majora

Trzeba przyznać, że lista uczestników ostatniego Majora w CS:GO jest lekkim zaskoczeniem, bowiem w Paryżu nie zobaczymy między innymi: Cloud9, BIG czy Virtus.pro. Natomiast wreszcie doczekamy się w pełni polskiego zespołu i pięciu Polaków w zagranicznych formacjach. 9INE oraz Karol “rallen” Rodowicz zmagania rozpoczną od fazy legend, która wystartuje 13 maja. Natomiast w pierwszej fazie, która wystartuje 8 maja zobaczymy Macieja “F1KU” Miklasa z OG, Szymona “kRaSnaLa” Mrozka z Monte, graczy Apeks pod dowództwem kubena, Kamila “siuhego” Szkaradka z GamerLegion oraz Pawła “dycha” Dyche z ENCE.

Lista uczestników BLAST.TV Paris Major 2023

Legendy 
9INEInto the Breach (rallen)Natus VincereVitality
FURIAHeroicBad News Eaglesfnatic
Pretendenci
MonteNinjas in PyjamasGamerLegionApeks
OGG2FORZEpaiN
Kandydaci
ENCEFaZeComplexityFluxo
Team LiquidMOUZThe MongolZGrayhound

Ostatni Major w CS:GO odbędzie się miedzy 8 a 21 Maja w Paryżu, gdzie szesnaście zespołów powalczy o tytuł mistrzowski i pieniądze z puli nagród 1 250 000$. Po tym turnieju nastąpi jeszcze nieoficjalne pożegnanie się z aktualną wersją gry, bowiem już latem doczekamy się premiery Counter-Strike 2.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

BLAST.TV Paris Major CS:GO

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.