Respawn.pl

FaZe w finale IEM Sydney! Kolejny pogrom graczy NEO

Autor: Krzysztof Sarna

FaZe Clan jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa! FaZe Clan nieustannie się rozpędza! FaZe Clan z kolejnym pogromem! W końcu FaZe zameldowało się w wielkim finale IEM Sydney. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego pewnie wygrali z MOUZ i już jutro zagrają o tytuł. 

Podopieczni NEO z FaZe zagrają o mistrzostwo IEM Sydney

Organizacja ze Stanów Zjednoczonych jeszcze przed wystartowaniem spotkania niekoniecznie stawiana była w roli faworyta. To MOUZ było za takiego uznawane, wszak jeszcze 1 października sięgnęło po mistrzostwo osiemnastego sezonu ESL Pro League. W praktyce “Myszy” nie miały dziś za wiele do powiedzenia na serwerze. Zwłaszcza na Nuke’u wybranym przez podopiecznych Filipa Kubskiego, który został wygrany do czterech! O wiele więcej działo się na Vertigo, gdzie Kamil “siuhy” Szkaradek i spółka grając w ofensywie prowadzili 4:2. Nie obyło się bez przestoju, w wyniku którego po czasie przegrywali 5:9. W końcu nastąpił zryw, a tablica wyników wskazała na remis 9:9. Wydawało się, że wówczas najlepsze i najbardziej zacięte granie dopiero nastąpi. W rzeczywistości FaZe zdobyło cztery oczka z rzędu i wkroczyło do finału turnieju rozgrywanego w Australii.

CZYTAJ TAKŻE: Naprawiono renderowanie, ulepszenia stabilności – Aktualizacja CS2 20/10/2023

Drugi półfinał to także niespodzianka. Bo jak inaczej nazwać wygraną Complexity Gaming z G2 Esports i to jeszcze na dwóch mapach? W przypadku tego pojedynku miał on praktycznie identyczny przebieg punktowy jak półfinał z udziałem FaZe i MOUZ. Jeszcze przed startem turnieju mało kto typowałby awans Complexity do finału. Organizacja z Ameryki wygrała jednak Anubisa 13:8, a Ancienta wybranego przez “Samurajów” do trzech!

Wyniki sobotnich półfinałów IEM Sydney prezentują się następująco:

G2 Esports 0:2 Complexity Gaming – Anubis 8:13, Ancient 3:13

MOUZ 0:2 FaZe Clan – Nuke 4:13, Vertigo 9:13

Intel Extreme Masters Sydney potrwa do niedzieli, 22 października. W turnieju bierze udział szesnaście drużyn, które walczą o nagrody z łącznej puli ćwierć miliona dolarów. Dla najlepszej ekipy powędruje czek na 100 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko, bowiem triumfator zapewni sobie udział na IEM Katowice 2024.