Respawn.pl

FaZe wyrzuca Natus Vincere z Majora!

Autor: Filip Woszczek

Tak blisko, a tak daleko. Ekipa Natus Vincere uznała wyższość FaZe po tym, jak nie udało im się zdobyć ostatniego punktu na Anubis, umożliwiając rywalom dokonanie comeback’u. Zawodnicy FaZe meldują się w playoff’ach Majora w Paryżu, by powalczyć o drugi tytuł na swoim koncie.

Overpass początkowo dobrze rozgrywał się dla ekipy FaZe, która zdobywała kilka rund w ataku (4:1). Za chwilę nastąpiło jednak wyrównanie, na którym skorzystało Natus Vincere, zyskujące 3-punktową przewagę, gdy zbliżała się zmiana stron. W ataku to NAVI mocno wystrzeliło do przodu, ale FaZe nadrabiało straty, wkrótce będąc rundę od wyrównania (13:14). Koniec końców, ważne 2 rundy wpadły na konto ekipy Oleksandra “s1mple” Kostylieva, dając im pierwszą wygraną w tym Best of 3.

Mimo wygranej pistoletówki przez Natus Vincere, ich rywale szybko zmienili bieg spotkania na Mirage, prezentując wystarczającą dominację, by zdobyć aż 11 punktów w obronie. Druga połówka okazała się formalnością dla FaZe, które doprowadziło do decydującej mapy.

Prawdziwy rollercoaster miał miejsce dopiero na Anubis. Obie ekipy dały wyrównane starcie w pierwszej połowie, natomiast to NAVI zakończyło ją z jedną rundą więcej w defensywie (8:7). Wydawało się, że dwie wygrane pistoletówki przez FaZe dały im nieco przewagi, jeśli chodzi o perspektywę tej mapy. Runda force-buy od NAVI pokrzyżowała nieco plany, ponieważ wkrótce znaleźli się oni na punkcie meczowym (15:9). Od tego momentu podopieczni Andreya “B1ad3” Gorodenskiy’ego nie mogli znaleźć odpowiedzi na obronę FaZe, co wkrótce musiało doprowadzić do dogrywki. Wtedy to Finn “karrigan” Andersen i jego zespół kontynuowali dobrą formę, a po 2 dogrywkach to właśnie oni zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

FaZe faz 21 nav Natus Vincere
Overpass 13:16, Mirage 16:5, Anubis 22:19

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.