Respawn.pl

FaZe z problemami kadrowymi przed BLAST Premier Spring!

Autor: Maks Bartosik

Jedna z gwiazd FaZe Clan nie wystąpi podczas fazy grupowej BLAST Premier Spring. Europejska formacja poinformowała, że Håvard “⁠rain⁠” Nygaard z przyczyn rodzinnych nie będzie mógł wziąć udziału w turnieju. Drużyna będzie musiała radzić sobie także bez Robbana.

Absencja raina spowodowana jest tym, że Norweg i jego partnerka spodziewają się dziecka. By móc być przy niej w momencie narodzin, rain zdecydował się na odpuszczenie pierwszego dużego turnieju w 2023 roku. Organizacja nie robiła mu oczywiście żadnych problemów i tak samo zachowali się organizatorzy turnieju, którzy zgodzili się by FaZe mogło zmienić skład na zaledwie dzień przed startem rozgrywek.

Według raportu duńskiego portalu dust2.us, raina na czas rozgrywek fazy grupowej turnieju od BLAST zastąpi Kristian ‘k0nfig‘ Wienecke. 25-letni Duńczyk od października pozostaje wolnym agentem po tym jak opuścił Astralis. Dla k0nfiga będzie to drugi turniej w okresie ostatnich 2 miesięcy, na którym wystąpi w roli stand-ina. Wcześniej w grudniu były zawodnik Astralis pomagał Heroic podczas finałów BLAST w Abu Dhabi.

CZYTAJ TAKŻE: Poznaliśmy grupy na pierwszym dużym turnieju CS:GO w 2023 roku!

Z powodów osobistych, drużyny FaZe podczas BLAST Premier Spring Groups nie będzie prowadził także trener europejskiej formacji, Robert “⁠RobbaN⁠ Dahlström. Szwed był zmuszony zrobić sobie chwilową przerwę, ale organizacja zapewnia, że trener wystąpi razem z drużyną podczas IEM Katowice 2023.

Skład FaZe na fazę grupową BLAST Premier Spring 2023 prezentuje się następująco:

  • Norwegia Håvard “rain” Nygaard
  • Kanada Russel “Twistzz” Van Dulken
  • Lotwa Helvijs “broky” Saukants
  • Dania Finn “karrigan” Andersen
  • Dania Kristian ‘k0nfig‘ Wienecke