Respawn.pl

Fenomenalne wyniki 9INE i innych Polaków przyniosły znakomita oglądalność esportowych transmisji z kwalifikacji do ostatniego Majora w CS:GO

Autor: Michał Maćkowski

To były dwa intensywne tygodnie dla esportowej sceny CS:GO. Trzy regiony – Europa, Ameryka oraz Azja rywalizowały o miejsca na ostatnim w historii tytułu CS:GO Majorze w Paryżu.

Europejski RMR B i kwalifikacje ostatniej szansy dla zespołów ze Starego Kontynentu domknęły etap eliminacyjny. Można już śmiało powiedzieć, że znamy wszystkich uczestników BLAST.tv Major Paris 2023. Polska transmisja przygotowana przez GAM3RS_X w serwisie Twitch na kanałach Piotra ‘izaka’ Skowyrskiego i ESPORTNOW przyciągnęła tysiące widzów przed monitory.

Polacy zagrali jak z nut o ostatniego Majora w CS:GO

Doskonałe występy Polaków w etapie RMR przyciągnęły kibiców esportowych przed monitory. Z pewnością 9INE napisało wspaniały rozdział w historii polskiego Counter-Strike’a. Warto jednak przy tym wspomnieć też o innych polskich sukcesach na RMR. Do Paryża ze statusem pretendenta pojadą bowiem Paweł “dycha” Dycha z ENCE oraz Szymon “kRaSnaL” Mrozek z Monte. Oznacza to, że na BLAST.tv Paris Major 2023 zagrają wszyscy Polacy, którzy przystępowali do turniejów RMR. Będą to:
⦁ Aleksander “hades” Miśkiewicz – 9INE
⦁ Wiktor “mynio” Kruk – 9INE
⦁ Krzysztof “goofy” Górski – 9INE
⦁ Kamil “KEi” Pietkun – 9INE
⦁ Kacper “Kylar” Walukiewicz – 9INE
⦁ Maciej “F1KU” Miklas – OG
⦁ Kamil “siuhy” Szkaradek – GamerLegion
⦁ Paweł “dycha” Dycha – ENCE
⦁ Karol “rallen” Rodowicz – Into The Breach
⦁ Szymon “kRaSnaL” Mrozek – Monte

Dokładnie dziesięciu zawodników z Polski na Majorze. To najlepszy taki rezultat od DreamHack Cluj-Nappoca 2015, na którym zagrały dwa w pełni polskie zespoły – Virtus.pro oraz Vexed. Do tego należy wspomnieć o dwóch polskich trenerach, jakich również zobaczymy w Paryżu. 9INE towarzyszyć będzie Piotr “nawrot” Nawrocki, zaś za plecami międzynarodowego składu Apeks stanie Jakub “kuben” Gurczyński. Choć historia CS:GO zakończy się w zasadzie za kilka miesięcy, tak trzeba powiedzieć, że właśnie teraz doczekaliśmy się renesansu polskiego Counter-Strike’a. Dawno nie było aż tak dobrze na esportowej scenie.

rmr postyObszar kompozycji 1 kopia 2

fot. Matariały Prasowe

Kiedy odbędzie się ostatni Major w CS:GO?

BLAST.tv Paris Major 2023 rozpocznie się już 8 maja Fazą Pretendentów. Pora więc podsumować, kto pojawi się na ostatnim Majorze w historii CS:GO. Będą to:

Faza Pretendentów: 8-11 maja 2023

⦁ OG – Europa
⦁ GamerLegion – Europa
⦁ ENCE – Europa
⦁ Monte – Europa
⦁ Apeks – Europa
⦁ MOUZ – Europa
⦁ G2 Esports – Europa
⦁ FaZe Clan – Europa
⦁ Ninjas in Pyjamas – Europa
⦁ FORZE – Europa
⦁ paiN Gaming – Ameryka
⦁ Team Liquid – Ameryka
⦁ Fluxo – Ameryka
⦁ Complexity – Ameryka
⦁ Grayhound – Azja
⦁ TheMongolz – Azja

Faza Legend: 13-16 maja

⦁ 9INE – Europa
⦁ Natus Vincere – Europa
⦁ Heroic – Europa
⦁ Vitality – Europa
⦁ Into The Breach – Europa
⦁ Fnatic – Europa
⦁ Bad News Eagles – Europa
⦁ FURIA – Ameryka

Faza Champion: 18-21 maja

Transmisje z turniejów RMR realizowane przez ekipę GAM3RS_X cieszyły się ogromną popularnością. Polskie kanały wykręciły aż 162 godziny transmisyjne, co znacząco przebiło wynik z ostatnich kwalifikacji do Majora o 29 godzin. W sumie relacje przyciągnęły przed monitory 400 tys. unikalnych widzów, którzy wygenerowali 2,25 miliona wyświetleń na żywo. Szczytowym momentem transmisji był wspomniany mecz 9INE z Vitality, który śledziło blisko 71 tysięcy osób. Suma obejrzanych godzin polskich transmisji RMR przekroczyła 600 tysięcy.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zespół komentatorów turniejów RMR tworzyli: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebastian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski, Szczepan “Cherry” Wałęga oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk. Patronat medialny polskiej transmisji RMR oraz BLAST.tv Major Paris objął serwis Sport.pl należący do grupy Agora.